Πώληση Καναρίνια θηλυκά προς πώληση

grekosdx

PB New Member
Εγγραφή
5 Ιαν 2012
Μηνύματα
185
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Πωλούνται 3-4 θηλυκά καναρίνια, γενημμένα και μεγαλωμένα στο σπίτι (μπαλκόνι), καλά προστατευμένα και καλοταϊσμένα. Ειναι όλα 6+ μηνών και είναι από φετεινή και μόνο γέννα, του 2014.

Έκαστο πουλί διατίθεται προς 15€. Είναι υγιέστατα και μεγαλωμένα με προσωπική φροντίδα. Οι φωτό είναι από τα πουλιά που θα δοθούν αλλά υπάρχουν και άλλα και μπορείτε να διαλέξετε και από εκείνα.

FormatFactoryIMAG0149.webp
FormatFactoryIMAG0148.webp
FormatFactoryIMAG0144.webp

Παρακαλώ στείλτε π. Μ. μέσω του φόρουμ, εάν ενδιαφέρεστε να τα δείτε από κοντά. Όποιος θέλει, μπορεί να πάρει και πέραν του 1 θηλυκού.. Θα πρέπει να φέρετε μαζί σας και κλουβάκι, για να τα βάλετε μέσα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Αθήνα δεν παίζει να έρθουν σε καμία περίπτωση εεε; ☹
 
Αλίκη μου, το σκέφτηκα κι εγώ για το πως θα μπορούσε να γίνει, αλλά δυστυχώς είναι πουλάκια κι όχι
σκυλάκια, που αντέχουν τέτοια ταλαιπωρία! Όσο καλοπροαίρετος κι αν είναι ο οδηγός της μεταφορικής,
δεν είναι υποχρεωμένος να ασχολείται με το "ζωντανό".. Εδώ ένα σκυλάκι μας έστειλαν από Αθήνα και
το είχαν (ας μου επιτραπεί η έκφραση) παρατημένο σε μία γωνία, χωρίς κάποιος να του δώσει λίγο νεράκι!
Θα ήθελα πολύ να σου στείλω, αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα πετύχει και στο τέλος θα χάσουμε και το καναρίνι!
Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως για το ενδιαφέρον! Αν παρόλα αυτά σκεφτείς κάτι, εδώ είμαι!
👍
 
Αλίκη μου, το σκέφτηκα κι εγώ για το πως θα μπορούσε να γίνει, αλλά δυστυχώς είναι πουλάκια κι όχι
σκυλάκια, που αντέχουν τέτοια ταλαιπωρία! Όσο καλοπροαίρετος κι αν είναι ο οδηγός της μεταφορικής,
δεν είναι υποχρεωμένος να ασχολείται με το "ζωντανό".. Εδώ ένα σκυλάκι μας έστειλαν από Αθήνα και
το είχαν (ας μου επιτραπεί η έκφραση) παρατημένο σε μία γωνία, χωρίς κάποιος να του δώσει λίγο νεράκι!
Θα ήθελα πολύ να σου στείλω, αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα πετύχει και στο τέλος θα χάσουμε και το καναρίνι!
Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως για το ενδιαφέρον! Αν παρόλα αυτά σκεφτείς κάτι, εδώ είμαι!
👍
Αν δεν είχα τα δικά μου καναρινάκια θα πήγαινα Θεσσαλονίκη και θα τις έπαιρνα ΟΛΕΣ. Ειδικά η πρώτη και η τρίτη είναι θεές! Η τρίτη ειδικά είναι μια ζωγραφιά. Εύχομαι να βρεθούν καλά σπίτια και για τις τρεις.

Αθήνα δεν παίζει να έρθουν σε καμία περίπτωση εεε; ☹

Άμα δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό... Μήπως να ανέβαινες Θεσσαλονίκη για Σ/Κ? :D
 
1. Σίντι Κρόφορντ -2.Λίντα Ευαγγελίστα- 3. Σκλεναρίκοβα!
*Παρασύρθηκα, αλλά είναι πανέμορφα θηλυκά..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
Αγαπητοί φίλοι, από τα 6 θηλυκά, έχουν απομείνει τα 3.. Δήθηκαν σε μία κυρία από Κιλκίς, η οποία ασχολείται αποκλειστικά με καρδερινοκάναρα (ήρθε η ίδια και τα παρέλαβε)! Καλή επιτυχία της εύχομαι και ευχαριστώ...
Με την 1η ευκαιρία, θα ανεβάσω φωτό από τις εναπομείνουσες... Καλλονές!
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια παιδιά. Για να είμαι ειλικρινής, δεν ήθελα να τις δώσω, αλλά αν μπουν στη μέση οι γυναίκες, ποιος είδε το Θεό και δεν τον φοβήθηκε! :D
Δυστυχώς δεν έχουμε και πολύ χρόνο πλέον για να προσέχουμε τόσα πολλά πουλιά...
Στο ΚΤΕΛ πάντως, μου είπαν διάφορα κουλά, του τύπου "πρέπει να συνοδεύεται"... "δεν διακινούνται ζώα"...
κ. Α. τέτοια. Επειδή δεν ήθελα να έρθω σε τηλεφωνική αντιπαράθεση, θα προσπαθήσω αύριο να πάω από εκεί, για να μάθω
τι παίζει τελικά και θα ενημερώσω.
:)
 
Από χθες, έμειναν μόνο 2 θηλυκές. Ευχαριστώ για την προτίμηση... Είναι τα "κορίτσια" στη φωτό 2 και 3. Η.. Σίντι Κρόφορντ δεν είναι ποια στη "συλλογή με τις καλλονές".
:D
 
Back
Top