Φροντίδα Καναρίνια κοντά στα περιστέρια

Mithradil

PB New Member
Εγγραφή
22 Απρ 2009
Μηνύματα
151
Πόλη
Κύμη
γεια σας παιδια εχω μια κλουβα που ειναι κοντα στ περιστερια πειραζει;η μπορει να κολησουνε τιποτα;
 
αν τυχει να κουβαλανε αρρωστιες τα περιστερια μπορει να κολλησουν τα πουλια σου αν ερθουν σε πολυ κοντινη αποσταση.. Αλλα δεν ειναι και πολυ συχνο αυτο ετσι πιστευω.
 
φίλε εκτός από ψείρες κλπ που για μένα είναι μικροπτέσματα ΠΡΟΣΟΧΗ μεγάλη για ΟΡΝΙΘΩΣΗ... Είναι και ζωοανθρωπονόσος!
 
αυτη η αρωστια ειναι σπανια η μπορει να κολησει ευκολα; Μεσα εχω κ ορτικια 2 πηραζει;
 
σε καναρίνια πιο δύσκολα αλλά εγώ δεν θα προκαλούσα και την τύχη μου έχοντάς τα κοντά σε περιστέρια, κότες κλπ... Είναι σαν να σου λένε ότι μία κανάρα έχει ορνίθωση 100% αποδεδειγμένα και εσύ την πέρνεις και τη φιλάς στο στόμα και τη βάζεις ακριβώς μπροστά στη μύτη σου για να αναπνεύσεις αυτό που εκπνέει!
 
τα περιστερια τα εχω γυρω στα 10 μετρα μακρια απο τα καναρινια δν πιστευω να εχω προβλημα;, τα ορτικια πηραζει που τα εχω μεσα;
 
τι εννοείς μέσα; Μέσα στην κλούβα που έχεις τα καναρίνια έχεις και ορτύκια;
 
δεν νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο αυτό που έχεις κάνει! Ξεχώρισε τα καναρίνια από τα ορτύκια μην τα χεις μαζί! Εκτός και αν τίθεται θέμα χώρου τότε τι να πω!
 
εχω πολυ χωρο ειναι γυρω στα 5μετρα η κλουβα ηπαρχει προβλημα μην κολησουν απο την αρωστια η μονο για τα περιστερια υσχει αυτο;
 
όχι έχουν και τα ορτύκια φόβο όπως και οι κότες και τα περιστέρια και γενικότερα τα πτηνά που μπορεί να είναι στη συλλογή κάποιου που τα αγαπάει... Πχ νανάκια, φραγκόκοτες, παγόνια κλπ
 
οποτε πρεπει να τα βγαλω εξω, ευχαριστω παρα πολυ για της πληροφοριες βασιλη!
 
Back
Top