Γενικά Καναρίνια με μουσικές προτιμήσεις

Pegasos1982

PB Member
Εγγραφή
1 Μαϊ 2008
Μηνύματα
255
Πόλη
Αθήνα
Έχω παρατηρήσει βάζοντας κάποιο συγκεκριμένο είδος μουσικής τα καναρίνια μου (τα αρσενικά) να μην βάζουν μιλιά μέσα ασταμάτητα και όσο δυναμώνω φωνή τόσο πιο δυνατά κελαηδούν και αυτά. Αναφέρομαι για το Αμερικάνικο Hip Hop και έχουν και προτίμηση στον 50cent, 2pac, Jay Z. Ο Eminem δεν τους αρέσει καθόλου ούτε ελληνικό hip hop. Που και που μπορεί να τραγουδήσουν μαζί με κανένα ρεμπέτικο. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι ή να τα στείλω eyrovision;
 
εγω εχω παρατηρησει ακριβος το αντιθετο τα δικα μου τους αρεσει ποιο πολυ το ελληνικο hip hop ισως επειδη ακουω πολυ συχνα και βρισκονται και αυτα στον χωρο που ακουω μουσικη να εχουν συνηθησει αλλα πολλες φορες κελαιδουν με κομματια διαφορα κυριος ξενα.
 
Αντωνη να προσεχεις ομως γιατι απο τον πολυ ανταγωνισμο που θα εχουνε με το ραδιο μπορει να σκασουνε.
 
...Αναφέρομαι για το Αμερικάνικο Hip Hop και έχουν και προτίμηση στον 50cent, 2pac, Jay Z. Ο Eminem δεν τους αρέσει καθόλου ούτε ελληνικό hip hop.


lizard είπε:
εγω εχω παρατηρησει ακριβος το αντιθετο τα δικα μου τους αρεσει ποιο πολυ το ελληνικο hip hop

:24::24::24:

ο δικος μου νομιζω προτιμαει Bon Jovi :laugh:
 
Και εγώ αυτό πιστεύω ότι έχουν συνηθίσει από μένα που ακούω ξένα hip hop. Μήπως όμως έπρεπε τα καναρίνια μου να γεννηθούν μάινες;
 
Κι εγώ έχω παρατηρήσει ένα ανάλογο φαινόμενο. Είμαι πιανίστας και έχω ένα αρσενικό καναρίνι, το οποίο όταν παίζω κομμάτια με τρίλιες ή κλίμακες στις ψηλές οκτάβες του πιάνου (π.χ. Bach), κελαϊδάει σαν τρελλό!
 
Του αδερφού μου δίνουν ρέστα με ντίσκο τραγούδια '80s!
Τα δικά μου ό,τι κι αν τους βάλεις (εκτός απο κάτι μουρμούρικα "έντεχνα" ελληνικά) λυσσάνε (το αποφεύγω όμως για να μην σκάσουν). Με το πιάνο δεν έχω κάνει δοκιμή (έχω να το πιάσω κάτι χρόνια για να είμαι ειλικρινής) αλλά ίσως είναι ευκαιρία 😱
 
Τα δικά μου έχουν προτιμήσει στο μπουζούκι μου κάθε φορα που το πιάνω δεν σταματούν να κελαηδάν με προβληματίζει όταν το κουρδίζω τότε αυτά συνεχίζουν xexexe 😉
 
Back
Top