Φροντίδα Καναρίνια τροφή άλλων πουλιών

Magdalena1

PB Member
Εγγραφή
7 Αυγ 2008
Μηνύματα
295
Πόλη
Αθήνα
θα ήθελα να ρωτήσω για την προστασία των καναρινιων μας από τ άλλα πουλιά που τα τρώνε μέσα απ το κλουβί τους.
Δυστυχώς στην περιοχή που μένω υπάρχει μεγάλη αυξηση τέτοιων περιστατικών.
Και καλά τώρα τον χειμώνα που τα χουμε μέσα. Το καλοκαίρι τι γίνεται;
Μα καλά πως γίνεται να λείπει το σώμα και να εχει μείνει το κεφαλάκι τους μέσα;Γιατι όλοι στη γειτονιά μας αυτο αναφέρουν...
Τι πουλιά είναι αυτά που τρώνε τα μικρά μας;
Τι ώρες γίνεται συνήθως;
Πάντως το καλοκαίρι η μητέρα μου είδε περιστέρια μεγάλα πάνω στο κλουβί του Κίτσου μου και τα πρόλαβε.Αυτά ήρθαν για το φαί του η για τον Κίτσο;Ηταν πρωι...
Τελευταίο περιστατικό στη γειτονιά μας είχαμε την παραμονή της Πρωτοχρονιάς...
Τι πρέπει να κάνουμε ν αποφύγουμε τέτοια περιστατικά;
 
Γωγω, πες μου εαν το περιστατικο εγινε βραδυ η μερα. Εαν βραδυ ειναι κουκουβαγια 100% οτι χειροτερο επαγγελματιας του ειδους, ο τροπος που σκοτωνει ειναι η υπογραφη της, εαν μερα σαινη, αλλα το σαινη κανει ζημια και στο κλουβι δεν ειναι δεξιοτεχνης...Φιλικα Τεο
 
Τεο, το περιστατικο έγινε κατα τις 11 το πρωί μου ειπε η μητερα μου, αλλα χτες ρωτησα την κυρια του πετ σοπ και μου πε, ότι στην περιοχή μας εχουμε πολλα περιστατικά τέτοια, λογω του βουνού του Υμηττού. Συγκεκριμενα μου ανέφερε το πουλί που μου πες το σαίνη.. Αλλα και κουκοβαγιες και καρακάξες έχουμε πολλες στο βουνό. Πάντως η περιοχή μας υποφέρει από τέτοια περιστικά δυστυχώς... Το καλοκαίρι φοβάμαι γιατι τώρα ο πιτσιρίκος είναι κλεισμένος μέσα... Το 'αλλο πουλάκι που φαγώθηκε έγινε νυχτα...
 
Back
Top