Γενικά Καναρίνια 8 μηνών και δεν κελάηδησαν ακόμη

Nikolas799

PB New Member
Εγγραφή
19 Φεβ 2020
Μηνύματα
120
Πόλη
Stockholm
Καλησπέρα σας!
Έχω δύο καναρινακια τα οποία γεννήθηκαν 28 Φεβρουαρίου και ακόμα δεν έχουν κελαιδηδει!
Αυτο δείχνει ότι είναι θηλυκα?
Μπορεί να είναι κάποιο αρσενικό αλλά να μην είναι ακόμα έτοιμο?
Τα πουλάκια είναι χωριστά σε διαφερετικα κλουβιά
 
Έχω δύο καναρινακια τα οποία γεννήθηκαν 28 Φεβρουαρίου και ακόμα δεν έχουν κελαιδηδει!
Έχεις δει να κάνουν ''σαλιαρίσματα'' ? να φουσκώνει ο λαιμός τους για να προσπαθήσουν να τραγουδήσουν ?
Υπάρχει κάποιο άλλο αρσενικό στον χώρο που να τραγουδά ?
 
Καλησπερα και σε σενα! Τα δικα μου καναρινακια απο 4 μηνων το αργοτερο ειχαν αρχισει και το ελεγαν το τραγουδι! Τωρα ισως τα δικα σου για να μην εχουν αρχισει μπορει να ειναι κοριτσακια! Σε περιπτωση που ειναι αρσενικα εχουν τον πατερα να ακουνε ή τους βαζεις να ακουνε αρσενικα για να μαθαινουν;τα καναρινακια ειναι σε εσωτερικο χωρο ή εξωτερικο χωρο;αν ειναι σε εσωτερικο χωρο τι ωρες κοιμουνται; Πες μας και λιγο για την διατροφη τους! Τι τους παρεχεις;
 
Έχεις δει να κάνουν ''σαλιαρίσματα'' ? να φουσκώνει ο λαιμός τους για να προσπαθήσουν να τραγουδήσουν ?
Υπάρχει κάποιο άλλο αρσενικό στον χώρο που να τραγουδά ?
Ειπαρχει ένα αδερφάκι τους γεννημένο τον Μάιο που δεν σταματάει από το πρωί μέχρι το βραδι!
Σαλιαρισματα όχι μόνο κάνουν τσίου τσίου
[automerge]1602669999[/automerge]
Καλησπερα και σε σενα! Τα δικα μου καναρινακια απο 4 μηνων το αργοτερο ειχαν αρχισει και το ελεγαν το τραγουδι! Τωρα ισως τα δικα σου για να μην εχουν αρχισει μπορει να ειναι κοριτσακια! Σε περιπτωση που ειναι αρσενικα εχουν τον πατερα να ακουνε ή τους βαζεις να ακουνε αρσενικα για να μαθαινουν;τα καναρινακια ειναι σε εσωτερικο χωρο ή εξωτερικο χωρο;αν ειναι σε εσωτερικο χωρο τι ωρες κοιμουνται; Πες μας και λιγο για την διατροφη τους! Τι τους παρεχεις;
Τα πουλάκια είναι μέσα και κοιμούνται κατά της 9.
Απο τροφή έχουν τα πάντα, σπόρους, αυγοτροφή, μηλο και αυγό μια φορά την εβδομάδα
 
Σαλιαρισματα όχι μόνο κάνουν τσίου τσίου
Είναι και οι 2 θηλυκές, αν ήταν αρσενικά στην ηλικία 5-6 μηνών κάτι θα έπρεπε να δείξουν τραγουδιστικά.
 
Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και με τα δικά μου.
Είναι 8 μηνών, 5 συνολικά χωρισμένα καθένα στο κλουβί του και δεν κελαηδούν.
Πτεροροια τελείωσε πριν περίπου 1μηνα.
Μετά το ζευγάρωμα όμως σταμάτησε να κελαηδα και ο πατέρας τους.
 
Back
Top