Ασθένειες Καναρίνι Μοζαμβίκης κοιμάται την ημέρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Eirini93
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Eirini93

PB New Member
Εγγραφή
8 Νοε 2020
Μηνύματα
5
Πόλη
Αθήνα
Καλημέρα. Έχω ένα καναρίνι Μοζαμβίκης που είναι θηλυκό. Από χθες έχει αρχίσει να κοιμάται μέσα στην ημέρα κάποιες στιγμές. Όταν ξυπνάει η συμπεριφορά του είναι φυσιολογική και τρώει κανονικά. Ξέρεις κανεις τι μπορεί να συμβαίνει;
 
Ειρήνη, κι εγώ θεωρώ ότι θα πρέπει να επισκεφτείτε πτηνίατρο.
Εντωμεταξύ, καλό θα ήταν να μεταφέρεις το κλουβί στο πιο ζεστό σημείο του σπιτιού.
Κόκκαλο σουπιάς υπάρχει μόνιμα μέσα στο κλουβί της;
 
Μπορεί να ασχοληθεί (να τσιμπήσει) την πέτρα με όστρακα; Θεωρώ πολύ σημαντική πηγή ασβεστίου και κάποιων ιχνοστοιχείων το κόκκαλο σουπιάς, αλλά για την πέτρα από όστρακα, δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω σχετικά με την αποτελεσματικότητά της.
 
Ναι. Α δεν το ήξερα. Που μπορώ να τη βρω ; Υπάρχει σε pet shop ?
Σε όλα τα πετσοπ υπάρχει, είναι λευκό και φθηνό (μην πάρεις κόκκαλα σουπιάς έγχρωμα, ακόμα κι αν σου πουν ότι είναι εμπλουτισμένα με σίδηρο, κάρρυ, κουρκουμά και διάφορες τέτοιες αηδιούλες, ούτε καν αν κιτρινίζει στις άκρες δεν θα πάρεις).
 
Ευχαριστώ πολύ. Να ρωτήσω κάτι ακόμη. Μου έχουν δώσει σε pet shop συμπληρώματα διατροφής με μπρόκολο, Κουρκουμά και διαφορά άλλα μέσα. Είναι σε σκόνη και μπαίνουν στην αυγοτροφη, για το ανοσοποιητικό και το έντερο Είναι της εταιρείας evia . Γνωρίζεις αν κάνουν;
 
Back
Top