Ασθένειες Καναρίνι έπεσε ανάσκελα και χτυπιόταν

Domenika

PB New Member
Εγγραφή
18 Ιουλ 2019
Μηνύματα
4
καλησπέρα ομάδα θα ηθελα τη γνωμη σας πριν λιγη ωρα ενα απο τα μωρακια μου (καναρινι) περιπου 2 μηνων ειχε πεσει ανασκελα και χτυπιοταν προσπαθησα να το γυρισω αλλα δεν καταφερνε με τιποτα να σταθει στην κανονικη σταση επεφτε ανασκελα και χτυπιοταν σα να παθαινε κριση
εχει κανενας ιδεα τι μπορει να ηταν και αν μπορω να κανω κατι να προστατεψω τα υπόλοιπα μικρα μου που ηταν μαζι; το πουλακι δυστηχως δεν τα καταφερε
 
καλησπέρα οχι δεν ειχα παρατηρησει κατι ειναι και πολυ μικρο δικο μου πουλακι απο δικη μου γεννα και η μαμα του στο κλουβακι με τα μικρα πολλα μικρα απο διαφορες γεννες
 
Καλησπερα, τοτε κατα πασα πιθανοτητα μιλαμε για κατι αφνιδιο(εγκεφαλικο, ανακοπη κτλ)

Εκ περιγραφης αποκλείουμε επιθεση απο τα υπόλοιπα πουλια του κλουβιου.
Για ποσα πουλακια μιλαμε και σε τι μεγεθος κλουβας;
 
ειναι σε παγγελματικη κλουβα τη μεγαλη της πολυκατοικιας κατω 8 μωρακια περιπου ιδιας ηλικιας και η μαμα του μικρου που αρρωστησε ηταν μαζι πανω απο 20μερες και δεν εχω δει σημαδια επιθετητκοτητας
 
Μαλλον μιλαμε για τυχαιο περιστατικο, προτεινω να τα εχεις υπο παρακολούθηση τις επομενες ημερες ξαι σε περιπτωση που κατι δεις θα πρεπει να τα χωρισεις σε πρωτη φαση.
Ευχομαι να μην έχεις αλλα θέματα!
 
Back
Top