Ζητώ να μου χαρίσουν Καναρίνι ή παπαγάλο

Dimitris_thess

PB New Member
Εγγραφή
26 Σεπ 2014
Μηνύματα
70
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Ζητάω να μας χαρίσουν καναρίνι ή παπαγάλο ή έστω κάποιο πτηνό να βάλουμε στο άδειο το κλουβάκι μας γιατι η τσέπη μας δεν μας το επιτρέπει για να πάρουμε και να φροντίσουμε ένα πτηνό.
Ευχαριστούμε πολύ όπως και έχει.
 
Καλησπερα..συγνωμη που θα το πω αυτο, αλλα απο την στιγμη που δεν εχεις χρηματα οπως λες να αγορασεις καποιο πτηνο, πως θα εχεις την δυνατοτητα να το φροντισεις;
 
Γιατί η τροφή δεν έχει 15 και 30€.
Και επίσης ένα πουλάκι θέλω να υιοθετήσω όχι κανένα κροκόδειλο 😉
 
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Ζητάω να μας χαρίσουν καναρίνι ή παπαγάλο ή έστω κάποιο πτηνό να βάλουμε στο άδειο το κλουβάκι μας γιατι η τσέπη μας δεν μας το επιτρέπει για να πάρουμε και να φροντίσουμε ένα πτηνό.
Ευχαριστούμε πολύ όπως και έχει.
Καλώς ήρθες στην παρέα μας...
Μείνε συντονισμένος στο forum... Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.
 
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Ζητάω να μας χαρίσουν καναρίνι ή παπαγάλο ή έστω κάποιο πτηνό να βάλουμε στο άδειο το κλουβάκι μας γιατι η τσέπη μας δεν μας το επιτρέπει για να πάρουμε και να φροντίσουμε ένα πτηνό.
Ευχαριστούμε πολύ όπως και έχει.
Πολλές φορές Δημήτρη (και μην το πάρεις προσωπικά), ''έχουμε'' 3 ευρώ για να πιούμε καφέ, έχουμε τα -Χ- ευρώ για να πάρουμε το ''μηλοτηλέφωνο'', έχουμε για να πάρουμε την επώνυμη φόρμα η το παπούτσι, έχουμε για να πάμε σινεμά (και πολύ καλά κάνουμε!), αλλά δεν έχουμε 15 η 30 για τα ζώα-πουλιά που κατέχουμε.
Αυτός που έχει διάθεση να χαρίσει, εύλογα λοιπόν θα σκεφτεί τι ζωή και τι διαβίωση θα έχει το ζωντανό που α χαρίσει, σε κάποιον που δηλώνει ότι αδυνατεί να διαθέσει ένα τέτοιο ποσόν. Γιατί και το καναρίνι και ο παπαγάλος δεν έχουν μόνο ανάγκη από κελαηδίνη...χρειάζεται και το αυγουλάκι και το χορταρικό και η βιταμίνη και πιθανώς κάποια φάρμακα. Άρα το να το αποκτήσεις δωρεάν, δεν σημαίνει και πολλά.
 
Δυστυχώς και ευτυχώς οι καφέδες σε καφετέριες και πολυτέλειες είναι κομμένες εδώ και χρόνια.
Δεν κάνω καταχρήσεις στον κλάδο του καταναλωτισμού(φόρμες, παπούτσια κτλ), αλλά οτιδήποτε ζωντανό δεν θα μείνει νηστικό.
Ήμουν παλιός γνώστης του είδους το οποίο εγκατέλειψα λόγο δραστηριότητας ενηλικίωσης.
Και όταν έφυγα για στρατιωτική υποχρέωση τα πουλιά έκαναν φτερά από μακρυχέριδες και από τότε έχω τον καημό να ξανά αποκτήσω υιοθετήσω πτηνό.
 
Δεν στα έγραψα για να ''απολογηθείς'' σε κανέναν μας. Γενικές παρατηρήσεις έκανα που όλοι τις βιώνουμε.
Εύχομαι να αποκτήσεις υγιή πουλάκια και να ξανασχοληθείς με το χόμπυ μας!
 
Να κλείσει το thread.
Με την ανάκριση σιγά μην ανταποκρινόταν κανένας. :D
Οπότε αγόρασα έναν ΠΑΙΔΑΡΟ και πλέον θα βαδίσω στα thread του forum με σπιτικές συνταγές αυγοτροφής και σουπιοκόκκαλο.
 
Nα τον χαίρεσαι τον ''παίδαρο'' και να σου βγει καλός τραγουδιστής. Βάλε φωτό να τον χαρούμε και μεις.
 
Δυστηχως ο παιδαρος μας αρρωστησε και πλεον εχει φυγει απο την ζωη.
Οποιος εχει την ευχαριστηση με χαρα να το δεχτουμε.
 
Τελικά απο τι πέθανε; Τι συμπτώματα είχε; Λυπάμαι για την απώλειά σου.
 
Back
Top