Ασθένειες Καναρίνι γυρνάει ανάποδα και έχει αστάθεια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gizmo74
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gizmo74

PB New Member
Εγγραφή
21 Δεκ 2023
Μηνύματα
4
Καλημέρα! Έχω ένα καναρίνι 3 ετών περίπου που κάποια στιγμή δεν στεκόταν καλά με το πόδι του. Πήγα σε γιατρό στο Ελληνικό που ήταν σχετικός με πτηνά και συνέστησε Bayril για πέντε μέρες. Το καναρίνι δεν έχει γινει καλά, γυρνάει ανάποδα και έχει αστάθεια. Τρώει και πίνει κανονικά αλλά δεν μπορεί να σταθεί καθόλου. Εχω κατεβάσει νερό και φαγητό και έχω αφήσει μόνο ενα κλαδάκι οταν πετάει αν θέλει να ακουμπήσει σχετικά χαμηλά.
 

Συνημμένα

  • Sad
Αντιδράσεις: MARY58
@φιλομαθης ολιγόλεπτη διαδικασία! Πηρα και του βάζω βιταμίνη Β & Κ τώρα στο νερό μήπως λιγο βοηθήσει
 
@φιλομαθης δεν τον ενημερωσα οχι γιατι μου φανηκε απο την αρχη οτι μαλλον δεν γνωριζε η δεν ηθελε να ασχοληθει , γιατι ενω ρωτουσα αν δεν γινει καλα τι κανουμε, κτλ…ελεγε ας κανεις αυτο και τα λεμε…απλα το επιασε, το κοιταξε στα ποδια και ειπε baytril…δεν εχει λεει σπασιμο, δεν ειναι τιποτα, μυκητες θα ειναι μια χαρα-βεβαια τωρα και τα δυο ποδια χαλια ειναι
 
  • Sad
Αντιδράσεις: kika
Στην ουσία καμιά εξέταση δεν έκανε απ ότι καταλαβαίνω, μήπως να κλείσεις κάποιο ραντεβού με την κ.Δουκάκη στον Πειραιά να κοιτάξει αφού δεν δείχνει σημάδια βελτίωσης;
 
Back
Top