Γενικά Καναρίνι επισκέπτης, είναι κάποια ράτσα;

thankar

PB New Member
Εγγραφή
21 Ιαν 2014
Μηνύματα
89
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα στην παρεα. Σημερα το πρωι επισκεφθηκε το μπαλκονι μου το καναρινι των παρακατω φωτογραφιων, μαλλον απο καποιον εφυγε και οπως ηταν χαμενο κατεληξε εξω απο τα κλουβια που εχω τα δικα μου καναρινια. Μπορει καποιος να μου πει αν ειναι καποιας ρατσας γιατι το ραμφος του μου φαινεται μεγαλυτερο απο των κοινων καναρινιων

IMG_1275.webp IMG_1280.webp
 
Δεν ξέρω για την ράτσα, πάντως είναι πολύ όμορφο και να το χαίρεσαι!
Μήπως είναι πολύ μικρό ή πολύ αδύνατο και φαίνεται το ράμφος δυσανάλογο;
 
Δεν ξέρω για την ράτσα, πάντως είναι πολύ όμορφο και να το χαίρεσαι!
Μήπως είναι πολύ μικρό ή πολύ αδύνατο και φαίνεται το ράμφος δυσανάλογο;

Το σκεφτηκα και εγω αυτο που λες Μαρια αλλα δεν ξερω, στο αναπαραγωγικο του συστημα που το κοιταξα δεν μπορεσα να διακρινω το φυλο του αρα μαλλον ειναι φετινο... Παντως αν και φοβισμενο τις πρωτες ωρες εχει ξεκινησει και τρωει κανονικα
 
Εμένα μου μοιάζει σαν να περνάει πτερόροια. Γι αυτό και δείχνει έτσι. Δε ξέρω αν είναι ράτσα πάντως είναι φάτσα! Σε λίγο καιρό πιστεύω θα είναι πολύ πιο όμορφο! Όπως και να χει να το χαίρεσαι! :D
 
Κι εγώ για razza espanol το κόβω...


Για Raza espanola δεν είναι γιατί έχω εγώ... Και τα Raza είναι ντελικάτα με μικρότερο Ράμφος... και λείο φτερώμα... Πάντως είναι χαριτωμένο
 
Για το λόγο ότι είχα κάποτε Raza Espanola θα πω πως είναι Raza απλός είναι ταλαιπωρημένο και δεν δείχνει τα χαρακτηριστικά του, επίσης χάνει πολύ στο μακρύ λαιμό και στο κυλινδρικό σώμα που δεν έχει. Φυσικά το θέμα είναι του 2014 και δεν έχουμε ευκαιρία για άλλη φωτό αφού θα συνήλθε το πουλάκι μετά από κάποιο διάστημα
 
3 και κάτι χρόνια μετά απο το αρχικό μήνυμα, αν μας βάλει και μια φώτο ο thankar να δούμε πως είναι το πουλάκι σήμερα... :D
 
Back
Top