Ασθένειες Καναρίνι κάθεται στον πάτο από το κλουβί

Thazou1980

PB New Member
Εγγραφή
9 Αυγ 2018
Μηνύματα
5
Πόλη
Τρίκαλα
Καλημέρα σας, εδώ και 2-3 μέρες το καναρίνι κάθεται στον πάτο από το κλουβί κουρνιάζοντας. Ένα τσίου ανά 2 ώρες μπορεί και περισσότερο ή και καθόλου. Τα φτερά δεν του πέφτουν, κάτω από τις φτερούγες και γενικά καθαρό, η κοιλιά του κανονική. Σήμερα το είδα να τρώει πάρα πολύ, αλλά δεν πρόσεξα αν την πετάει. Νερό το δίνω με ένεση. Το πήγα σε 2 κτηνιάτρους, ο ένας είπε ότι είναι τύφος κι ο άλλος ότι δεν είναι κι ότι απλά είναι κάτι που το πείραξε, ένα μικρόβιο. Μου έδωσε σε σταγόνες tabernil αντιβίωση και βιταμίνες. Η δοσολογία 15 σταγόνες από το κάθε ένα. Μεγάλη δόση δεν είναι; Η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι θα κουρνιάζει πλέον και στο σκαλάκι της τροφής, όταν θα το πειράξω θα ζωηρέψει, θα είναι λαχανιασμένος για λίγο και μετά ξανά τα ίδια. Μπορείτε να με βοηθήσετε με την άποψη σας;
> Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.
> Θανάσης από Τρίκαλα
 
Μου έδωσε σε σταγόνες tabernil αντιβίωση
Ποια αντιβίωση ακριβώς σου έδωσε ο ένας γιατρός;
Ο άλλος γιατρός που το πήγες σου έδωσε κάτι;
Συμφωνούν οι απόψεις των δύο γιατρών;
 
Την tabernil γράφει.
Στέφανε αυτό το είδα... έκανα και παράθεση παραπάνω...
Ποια ακριβώς αντιβίωση δεν έγραψε... Την Tabernil Vermicida (Levamisol) την Tabernil Gentamicina την Tabernil Doxiciclina ... Ποια;
 
ένας είπε ότι είναι τύφος κι ο άλλος ότι δεν είναι κι ότι απλά είναι κάτι που το πείραξε, ένα μικρόβιο.
Tabernil total βιταμίνες
Tabernil doxiciclina αντιβίωση.
Συγνώμη αν Αργώ να απαντήσω, αλλά είμαι σε δουλειά
 
Η δοσολογία 15 σταγόνες από το κάθε ένα. Μεγάλη δόση δεν είνα
Όχι δεν είναι πολύ εάν το δίνεις σε ποτίστρα των 250ml.

Συνεχίζεις τη θεραπεία; Πώς είναι το πουλάκι; Οι κουτσουλιές του πως είναι;
 
Back
Top