Ασθένειες Καναρίνι και πρόβλημα στα πόδια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης chamsof17
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

chamsof17

PB New Member
Εγγραφή
3 Αυγ 2009
Μηνύματα
3
Πόλη
Πειραιάς
Καλημέρα, καλό μήνα και καλή εβδομάδα. Έχω ένα καναρίνι αρσενικό, εδώ και 2 χρόνια περίπου. Δεν έχω γνώσεις καθόλου στα πουλιά. Ο Λαλάκης μας (έτσι τον ονομάσαμε) κελαηδάει μονίμως. Την τελευταία εβδομάδα όμως ξαφνικά σταμάτησε να κελαηδάει. Τον παρακολουθούσαμε και δεν είδαμε φτερά στο κλουβί του. Ταυτόχρονα τον έβλεπα οτι ανοιγόκλεινε το ράμφος του αλλά φωνούλα δεν έβγαινε. Την Παρασκευή τον πήρανε οι γονείς μου και τον πήγαν στο εξοχικό μαζί τους. Πήγε ο πατέρας μου σε ένα petshop και του είπανε για άσθμα και τώρα του δίνει ένα φάρμακο. Σήμερα πήρα να ρωτήσω πώς είναι και μου είπανε οτι και τα ποδαράκια του έχουν κάτι σαν λέπια. Παρόλα αυτά ανεβαίνει στα κλαδάκια του, δεν έχει διάρροια, δεν χτυπάει την ουρίτσα του πουθενά. Να σας ενημερώσω οτι στις μεγάλες ζέστες, τον πέρναμε απο το μπαλκόνι και τον βάζαμε μέσα στην κουζίνα, μπροστά στην μπαλκονόπορτα, στο δωμάτιο λειτουργούσε aircondition. Μπορείτε να με βοηθήσετε; Τί μπορεί να συμβαίνει; Για τους τύπους έχουμε και ένα σκυλάκο στο σπίτι, ο οποίος όμως δεν ενοχλεί τον Λαλάκη ποτέ. Ούτε καν πλησιάζει.
 
Back
Top