Ασθένειες Καναρίνι με πρόβλημα στο πόδι του

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης johni98
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

johni98

PB New Member
Εγγραφή
24 Απρ 2014
Μηνύματα
21
Πόλη
Βόλος
εχει η καναρα μου κανα 2 βδομαδες που εχει αυτο το προβλημα και δεν ξερω τι να κανω! Δεν παταει το ενα ποδι.. Ανεβαζω και φωτογραφια να μου πειτε. επιπλεον ειναι τιμπραντο θυληκο.. 8 μηνων το κλουβακι εχει σχαρα μεσα στον πατο. Δεν ειχε κανενα προβλημα μεχρι τωρα και τα κλαδακια οπως και η ταιστρα και η ποτιστρα ειναι καθαρα

rsz_wp_20141113_15_10_56_pro.webp

rsz_wp_20141113_15_10_59_pro.webp
 
Αντικατέστησε τα πατηθράκια με ξύλινα μασίφ 12 και 14 χιλ. Βάλε για μερικά βράδια πριν τον ύπνο λίγο Μπεταντιν και μια πολυβιταμίνη στο νερό... Και αναμονή.:)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
ευχαριστω πολυ φιλε! ξυλινα πατηρακια που θα βρω; δεν εχω! Πολυβιταμινη λογικα απο petshop ετσι;

βρηκα καλαμι λεπτο κανει;
 
ευχαριστω πολυ φιλε! ξυλινα πατηρακια που θα βρω; δεν εχω! Πολυβιταμινη λογικα απο petshop ετσι;

βρηκα καλαμι λεπτο κανει;
Ξύλινες πατήθρες από πετ σοπ, όπως και πολυβιταμίνη! Πολύ καλή αλλά ακριβή είναι η Ferti-Vit.. Το καλάμι πρέπει να έχει διάσταση 12-14 χιλιοστά όπως είπε ο κύριος Μάκης!
 
Ευχαριστώ πολύ.. Πατηθρες τι είναι;
Οι πατήθρες είναι αυτά στη φωτογραφία:
tinypic-no-longer-available.jpg


Τα βρίσκεις μόνο διαδικτυακά.

υ. Γ. Προσοχή! Τα 2 πάνω πάνω είναι πλαστικά οπότε επιλέγεις ανάλογα με τις διαστάσεις των κλουβιών σου κάποιο από τα υπόλοιπα 6
 
Οι πατήθρες είναι αυτά στη φωτογραφία:
tinypic-no-longer-available.jpg


Τα βρίσκεις μόνο διαδικτυακά.

υ. Γ. Προσοχή! Τα 2 πάνω πάνω είναι πλαστικά οπότε επιλέγεις ανάλογα με τις διαστάσεις των κλουβιών σου κάποιο από τα υπόλοιπα 6
Γιατί τα πλαστικά δεν κάνουν; Εγώ έχω σαν αυτές τις λευκές πλαστικές πάνω πάνω
 
Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα Γιώργο. Απλά για όποιες κι αν χρησιμοποιείς οι κανόνες καθαριότητας τους πρέπει να τηρούνται ευλαβικά. Περισσότερο στις ξύλινες που έχουν την δυνατότητα να απορροφούν...
 
Επίσης σε πολυκαταστήματα που έχουν και είδη ξυλείας μπορείς να ζητήσεις να σου κόψουν στις διαστάσεις που θέλεις.
 
Back
Top