Ασθένειες Καναρίνι που μαδάει στο λαιμό

mairypylarinou

PB New Member
Εγγραφή
18 Δεκ 2020
Μηνύματα
26
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα ! Παρατήρησα στ καναρινακι μ οτι εχει ενα κενο κατω απο τ κεφαλακι της εκει π ενώνεται ο λαιμος με το υπολοιπο σωμα ! Γενικα δεν ξύνετε ! Μηπως ξερετε τ μπορει να ειναι ; Ευχαριστω !5C9C65AB-A181-45A3-9F0D-DFAA0F2C737E.webp
 
Σας Ευχαριστω πολυ ! Εχω την εντυπωςη οτι τα τραβαει μονη της τα φτεράκια της ! Δεν μπορω να καταλαβω γιατί ομως !
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vada
Εχω την εντυπωςη οτι τα τραβαει μονη της τα φτεράκια της !
Ποιά είναι η διατροφή του;
Βρίσκεται σε εσωτερικό χώρο ;
Αν πραγματικά συμβαίνει κάτι τέτοιο υπάρχουν πιθανότητες να έχει ελλείψεις στην διατροφή του.
Η έλλειψη βιταμινών, πρωτεϊνών, υδατανθράκων, ιχνοστοιχείων, ασβεστίου και ηλιακού φωτός μπορεί να προκαλέσει τέτοια συμπεριφορά.
Thread 'Η διατροφή των καναρινιών' https://community.petbirds.gr/threads/Η-διατροφή-των-καναρινιών.17688/
Επίσης επειδή το καναρίνι σου είναι θηλυκό υπάρχει και το ενδεχόμενο να θέλει να στρώσει φωλιά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Καλησπερα ! Το καναρινακι μ ζει μεσα αλλα στ παραθυρο το βγαζω εξω μια ωρα τη ημερα γιαννα παρει ηλιο και μπανακι καθε μερα τωρα π κανει ζεστη ! Επισης του βαζω αυγουλακι καθε 10 μερες του εχω σουπιοκοκαλο κ μαρουλακι! Τρωει σπορακια απο πετ σοπ που του περνω ! Εχω τν εντυπωςη οτι θελει να στρωσει φωλιά γτ σκίζει κ τα χαρτιά απο την εφημερίδα π τις βαζω κ τα φυλάει μεσα στ νερο της !
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vada
Καλη διατροφή,μπανιο και να το βλεπει ο ηλιος για καποια λεπτα της ημερας.

Επαναξιολογηση μετα την πτρρορροια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: marapo
Καλησπερα κ παλι το καναρινακι μ ειναι θηλυκό κ θεωρω απο τις κινησεις της οτι θελεο να ζευγαρώσει τραβαει τα πούπουλα της κ τα κραταει στ στομα , σκίζει τα χαρτιά απο τις εφημερίδες και τα φυλάει μεσα στ νερο της ! Τραβαει τις κλωστές απο το προστατευτικό π της εχουμε ! Αρα θεωρω θελει να φταίξει φωλιά ! Υπαρχει προβλημα εαν της βαλω φωλιά να φτιαξει χωρις να χευγΡωσει στην πραγματικοτητα ;
 
@Tony Forpus Θεωρείται οτι θα υπάρξει προβλημα εαν φτιαξει φωλιά και κανει αυγουλακια χωρις να εχεις στην πραγματικοτητα ζευγαρώσει ; Δε πιστευω να της κανει κακο ή να την επιρεασει ψυχολογικα ;Ευχαριστω !
 
  • Like
Αντιδράσεις: marapo
Back
Top