Αναπαραγωγή Καναρα που κλωσσα ειναι πολυ ζεστη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Akisbet
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Akisbet

PB New Member
Εγγραφή
7 Σεπ 2014
Μηνύματα
253
Πόλη
Αλεξανδρούπολη
Καλησπέρα, πριν λιγο πήγα στα πουλιά μου για να βγάλω το αυγό σε ενα ζευγάρι που έβαλα το μεσημέρι, τότε βγήκε κ η άλλη κοπέλια που επωάζει εδω κ 5 μερες, τότε την ειδα να τινάζει τα φτερά της για ώρα κ με παραξένεψε. Την έπιασα για να δω μήπως εχει ψείρα κ ηταν παρά πολυ ζεστη κ πρησμένη στο στήθος όπως οταν παθαίνουμε καποιο έγκαυμα, μπορείτε να με βοηθήσετε; Έχετε συναντήσει κατι τέτοιο;
 
Απο την ώρα που την έπιασα κ την ειδα κάθισε στο ξυλαράκι της κ δεν μπήκε στη φωλιά, άφησα ανοιχτά τα φώτα στο μπαλκόνι μήπως κ μπει...
 
Απο την ώρα που την έπιασα κ την ειδα κάθισε στο ξυλαράκι της κ δεν μπήκε στη φωλιά, άφησα ανοιχτά τα φώτα στο μπαλκόνι μήπως κ μπει...
Να τα χαμηλώσεις τα φώτα... άναψε κάποιο μακρινό ίσα να βλέπει... και μας λες.
 
Γιαννη επειδή βγήκα για κανένα μισάωρο έξω μόλις γυρισα κ την ειδα να κάθεται στη φωλιά, έσβησα κ τα φώτα κ ελπίζω να πανε όλα καλά, τι μπορεί να συμβαίνει παει κάπου το μυαλό σου;
 
Μηπως σου φανηκε τοσο ζεστη λογω διαφορας; Μην ξεχνας οτι ανεβαζουν μεγαλες θερμοκρασιες στην επωαση, μπορει και να ανησυχησες χωρις λογο...
 
Γιαννη επειδή βγήκα για κανένα μισάωρο έξω μόλις γυρισα κ την ειδα να κάθεται στη φωλιά, έσβησα κ τα φώτα κ ελπίζω να πανε όλα καλά, τι μπορεί να συμβαίνει παει κάπου το μυαλό σου;
Συμπέρασμα...
Δεν πιάνουμε τα πουλιά που επωάζουν αυγά ή μεγαλώνουν νεοσσούς...
Όλα όσα "τράβηξες" είναι απόρροια αυτής σου της κίνησης...
Θέλω πριν συνεχίσω να ψάξεις και να μου πεις πια είναι η μέση θερμοκρασία επώασης των αυγών των καναρινιών...
Όταν τη βρεις... Θα λυθεί και μεγάλο μέρος της αγωνίας σου.
 
Περιπου 41 βαθμοί;

Δεν ήξερα, απλά το σώμα της, στήθος - κοιλιά ειναι σαν τις φουσκάλες που βγάζουμε οταν παθαίνουμε έγκαυμα
 
Περιπου 41 βαθμοί;

Δεν ήξερα, απλά το σώμα της, στήθος - κοιλιά ειναι σαν τις φουσκάλες που βγάζουμε οταν παθαίνουμε έγκαυμα
Δεν ξέρω τι είδες...
Η θερμοκρασία του πουλιού είναι αρκετά υψηλή...
Στα αυγά είναι μερικούς βαθμούς χαμηλότερα..
 
Ευχαριστώ πολυ γιαννη, να είσαι καλά!
Καλή συνέχεια... όλα θα πάνε καλά.
Απλά φρόντισε να παλέψεις την περιέργειά σου και να ηρεμήσεις κάπως... Όσο βέβαια γίνεται...
 
Βρε Άκη είναι δυνατόν να έπιασες καναρα που κλωσαει 9 πάρα το βράδυ να δεις τι έχει; Τα αυγα θα δείξει αν άντεξαν την απότομη αλλαγή στη θερμοκρασία...
 
Περιπου 41 βαθμοί;

Δεν ήξερα, απλά το σώμα της, στήθος - κοιλιά ειναι σαν τις φουσκάλες που βγάζουμε οταν παθαίνουμε έγκαυμα
Μέσα στις φουσκάλες έχει υγρό ή αέρα;
 
Βρε Άκη είναι δυνατόν να έπιασες καναρα που κλωσαει 9 πάρα το βράδυ να δεις τι έχει; Τα αυγα θα δείξει αν άντεξαν την απότομη αλλαγή στη θερμοκρασία...
Κατα τις 19:30 ηταν αλλα μου φάνηκε παράξενο αυτο που εκανε κ σκέφτηκα μήπως εχει ψείρες

Μέσα στις φουσκάλες έχει υγρό ή αέρα;
Νομίζω αέρα
 
Βρε Άκη είναι δυνατόν να έπιασες καναρα που κλωσαει 9 πάρα το βράδυ να δεις τι έχει;

Όντως μεγάλο το ρίσκο.. Στις επωάσεις μόνο τροφή νερό και. Γειά σας!
 
Back
Top