Φροντίδα Καναρινια και ζευγαρωστρα

Alexandros K

PB New Member
Εγγραφή
23 Οκτ 2014
Μηνύματα
310
Πόλη
Πειραιάς
Καλησπερα σας. Ο γαμπρος του πατερα μου αποφασισε να μας δωσει ενα ζευγαρι καναρινια. Αυτο που με απασχολει ειναι εαν τα βαλω σε ζευγαρωστρα με χωρισμα που να μην βλεπονται ο αρσενικος θα κελαηδαει οπως θα ητανε μονος του(ενοω θα κελαηδαει οσο θα τραγουδαγε και σε μεμονομενο κλουβι χωρις να βλεπει αλλα πουλια);
 
Ναι μια χαρα θ κελαηδα. Το θεμα ειναι μη σου πυρωσουν και μονο που θα νιωθει ο ενας τον αλλο κοντα.
 
Ναι μια χαρα θ κελαηδα. Το θεμα ειναι μη σου πυρωσουν και μονο που θα νιωθει ο ενας τον αλλο κοντα.

Θα ειναι χωρισμα φτιαγμενο απο μελαμινι. Εγω θα τα εχω εξω στο μπαλκονι δεν πιστευω να πηρωσουνε. Αν και ο καιρος ειναι καλος εκτος απο τον ημερισιο φωτισμο. Θα ειναι προφυλαγμενα απο ρευματα αερα και απο αρπακτικα.
 
Αλέξανδρε έγραψα και στο άλλο θέμα.. Προτείνω να πάρεις άλλη μια ζευγαρώστρα (15 ευρώ έχουν) και να τα έχεις σε ξεχωριστά κλουβία για τους λόγους που ανέφερε η Μύρα και για να είναι και πιο άνετα και να πετάνε! Και να είσαι σίγουρος η ζευγαρώστρα η 2η που θα πάρεις θα σου χρειαστεί ως κλουβί για τους απογόνους την άνοιξη! Σκέψου το! 😉
 
Αλέξανδρε έγραψα και στο άλλο θέμα.. Προτείνω να πάρεις άλλη μια ζευγαρώστρα (15 ευρώ έχουν) και να τα έχεις σε ξεχωριστά κλουβία για τους λόγους που ανέφερε η Μύρα και για να είναι και πιο άνετα και να πετάνε! Και να είσαι σίγουρος η ζευγαρώστρα η 2η που θα πάρεις θα σου χρειαστεί ως κλουβί για τους απογόνους την άνοιξη! Σκέψου το! 😉

Εγω σκεφτηκα να βαλω τον αρσενικο σε μικρο κλουβι πανω απο την θυλικια και την θυλικια στην κλουβα.
 
Αλεξανδρε καλο θα ηταν να εχεις την προσοχη σου αυξημενη στο θεμα της μελαμινης γιατι γινεται ευκολα χωρος να φωλιασουν ψειρες. Προσεξε να ειναι καλα μονωμενες οι γωνιες και να μην εχει φθορες. Επισης αν ειναι βαμμενη πρεπει να γνωριζεις οτι αν το χρωμα της δεν ειναι βιολογικο δημιουργει τοξικο περιβαλλον διαβιωσης με οτι αυτο συνεπαγεται.
 
Αλεξανδρε καλο θα ηταν να εχεις την προσοχη σου αυξημενη στο θεμα της μελαμινης γιατι γινεται ευκολα χωρος να φωλιασουν ψειρες. Προσεξε να ειναι καλα μονωμενες οι γωνιες και να μην εχει φθορες. Επισης αν ειναι βαμμενη πρεπει να γνωριζεις οτι αν το χρωμα της δεν ειναι βιολογικο δημιουργει τοξικο περιβαλλον διαβιωσης με οτι αυτο συνεπαγεται.

Εξεφρασα λαθος το μελαμινη ενοο φιλο αλουμινιο αλλα τελικα αλλαξαν τα σχεδια. Οπως θα δειτε παραπανω.
 
Back
Top