Ασθένειες Καναρινι με πιασμενη φωνη

Theodorap

PB New Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2016
Μηνύματα
185
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Έχω ένα καναρινάκι που από χθες έχει πιαστεί η φωνή του και όταν φωναζει ακούγεται κάπως δεν μπορώ να εξηγήσω πως αλλά πιασμένη τι μπορεί να έχει;
😳
 
Έχω ένα καναρινάκι που από χθες έχει πιαστεί η φωνή του και όταν φωναζει ακούγεται κάπως δεν μπορώ να εξηγήσω πως αλλά πιασμένη τι μπορεί να έχει;
😳
Θεοδώρα για δές αυτό το video,έτσι κάνει; https://www.youtube.com/watch?v=HfPa5WlozMwideo

ΥΓ:το video είναι δικό μου 😛 και αν ακούσεις το αντίθετο, δε με ξέρεις...😀
 
Θεοδώρα για δές αυτό το video,έτσι κάνει; https://www.youtube.com/watch?v=HfPa5WlozMwideo

ΥΓ:το video είναι δικό μου 😛 και αν ακούσεις το αντίθετο, δε με ξέρεις...😀

Όχι δεν κάνει έτσι ευτυχώς είναι πιο καλή η φωνή του,Φωνάζει απλά είναι βραχνή και δεν μπορεί να κελαηδησει έτσι! Αλλά είναι πολύ ζωηρος.
 
Όχι δεν κάνει έτσι ευτυχώς
Ωραία, θα μας πείς και αν το έχεις μέσα/έξω με a/c ή ρεύματα αέρα και αν το μετακινείς.Χάνει πούπουλα;
Αργότερα θα σου απαντήσουν και αυτοί που έχουν το θάρρος της γνώμης τους σε αυτό το θέμα, γιατί εγώ δεν..
Περαστικά!
 
Ωραία, θα μας πείς και αν το έχεις μέσα/έξω με a/c ή ρεύματα αέρα και αν το μετακινείς.Χάνει πούπουλα;
Αργότερα θα σου απαντήσουν και αυτοί που έχουν το θάρρος της γνώμης τους σε αυτό το θέμα, γιατί εγώ δεν..
Περαστικά!

Έξω είναι και δεν το μετακινώ επίσης δεν έχει χάσει πούπουλα φαίνεται μια χαρά

Από διάθεση πως είναι;
Δείχνει νωχελικό ή με όρεξη;
Τρώει κανονικά ή κοιμάται για πολλές ώρες;

Έχει πολύ όρεξη γενικά και συνέχεια χοροπηδάει μέσα στο κλουβί και απο φαγητό τρώει κανονικά όπως και πριν ούτε πολύ ούτε λίγο :) Βέβαια αυτό με την φωνή του με ανησυχεί πολύ γιατί το βλέπω να θέλει να "μιλήσει" με τα άλλα καναρίνια και να μην μπορεί εύκολα ☹
 
Δώσε λίγες μέρες χρόνο να συνέλθει...
Το αναπνευστικό σύστημα στα καναρίνια είναι πολύ ευαίσθητο και εύκολα δέχεται κάθε είδους επιθέσεις και προβλήματα.
Αν συνεχιστεί το πρόβλημα και μετά από 3-4 μέρες ή αλλάξει η διάθεση του πουλιού νωρίτερα μας ενημερώνεις για να σχεδιαστεί εκ νέου η κατάσταση και οι αντιδράσεις.
 
Δώσε λίγες μέρες χρόνο να συνέλθει...
Το αναπνευστικό σύστημα στα καναρίνια είναι πολύ ευαίσθητο και εύκολα δέχεται κάθε είδους επιθέσεις και προβλήματα.
Αν συνεχιστεί το πρόβλημα και μετά από 3-4 μέρες ή αλλάξει η διάθεση του πουλιού νωρίτερα μας ενημερώνεις για να σχεδιαστεί εκ νέου η κατάσταση και οι αντιδράσεις.

Εντάξει ευχαριστώ πολύ :)
 
Back
Top