Αγορά Καναρινι στην Πατρα

Η αλήθεια είναι ότι αυτήν την περίοδο είμαστε σε αναπαραγωγή, οπότε είναι κάπως δύσκολο να βρεθεί μή ζευγαρωμένο καναρινάκι για να σου δοθεί, και μάλιστα καλός τραγουδιστής. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...Αν όμως τελικά δεν βρεις ανταπόκριση στο αίτημά σου, επανέλαβέ το κατά το τέλος Μαΐου, αρχές Ιουνίου, που κάποιοι μικρούληδες θα έχουν μεγαλώσει τόσο ώστε να δείχνουν αν είναι αρσενικοί (μετά το 1ο τρίμηνο της ζωής τους) κι αν όχι, πάλι γύρω στο Σεπτέμβρη - Οκτώβρη, άντε Νοέμβρη (συγγνώμη, κοντεύω να βάλω όλους τους μήνες του χρόνου), όπου τότε τα διαθέσιμα πουλιά θα είναι πολλά, και επίσης αρκετά από αυτά, θα έχουν δείξει αν είναι καλοί τραγουδιστές.
Καλή επιτυχία στην αναζήτησή σου και να χαίρεσαι το μωράκι σας.
 
Συγνωμη για την αναστατωση!
Καμί αναστάτωση! Να σου ζήσει το μωράκι και με το καλό να βρεις το καναρίνι που ψαχνεις! Απόφυγε τα καταστηματα ζωων γιατί οι συνθηκες που ζουν τα ζωα ειναι αρκετα κακες και είναι κρίμα να το αγοράσετε και να ειναι άρρωστο... ☹
 
Καλησπερα παιδια βρηκα πουλακι απο μελος του φορουμ. Σας ευχαριστω πολυ!
Ηλία, πες μας για το πουλάκι και το μέλος που σου το χάρισε.
Χαίρομαι πολύ με τα νέα σου.
 
Ένα από αυτά τα 2 σου έδωσε; Ποιό;
Να το χαίρεσαι.

Δεν ειναι δικα μου πουλια αυτα στο βιντεο, ειναι φιλου και εμπειρου εκτροφεα απ το συλλογο μουΠροφανως ο Ηλιας εβαλε ενδεικτικα το βιντεο για τα τιμπραντο κλασικο.. Δεν εχει παρει το πουλι ο Ηλιας ακομα, πιστευω την προσεχη βδομαδα θα γινει.. Ενα ολοπρασινο θα παρει, το πιο υψηλοβαθμο μου του 15.
 
O τραγουδιστης ειναι καθ' οδον για Πατρα. Να ευχαριστησω τον φιλο Λευετερη και παλι. Για να δουμε..
Φιλε μου σου έδωσε θησαυρό... Εγώ πήρα εχθές από τον Λευτέρη ένα παρδαλο τιμπραδο και έχει χαλάσει τον κόσμο σήμερα και σαν κελαιδημα δεν παίζεται... Μπράβο Λευτέρη πολύ καλή η εκτροφη σου...
 
Back
Top