Γενικά Καναρινι τρώει τα πόδια του

mariannita22

PB New Member
Εγγραφή
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
39
Πόλη
Αθήνα
Γειά σας! Θα ήθελα την άποψή σας για άλλη μια φορά! Το καναρινάκι μου ραμφιζει τα ποδαράκια και τα νύχια του. Μήπως έχει κάτι ή απλά παίζει;
 
γεια σου μαριαννιτα εγω το μονο που μπορω να σου πω ειναι να προσεξεις εαν εχει καποιο δαχτιλιδι στο ποδι του ισως να το πλειγωνει εαν τωρα δεν εχει δεν ξερω τι να σου πω ισως να εχει ποδαγρα αυτα τα λεπια που καλιβουν τα ποδια και οφιλωνται σε ακαρεα
 
Μάλλον τα καθαρίζει. Παρ' όλα αυτά, ψάξε προσεκτικά τα πόδια του για να δεις μήπως υπάρχει κάποιος τραυματισμός ή κάποιος ερεθισμός. Αν φοράει δαχτυλίδι στο πόδι του, σήκωσε το και κοίταξε μήπως έχει πληγωθεί σε κάποιο σημείο.

Edit: Μάνο με πρόλαβες.
 
δεν φοράει δαχτύδι! Παρατήρησα τα ποδαράκια του αλλά δεν είδα ούτε πληγή ούτε λέπια.. Ευχαριστω πολυ!
 
Nα σας πω εμενα τι εκανε μια κερδερινα μου.Χτυπησε το δαχτυλο της και της βγηκε το νυχι. Δεν ξερω πως αλλα ειδα οτι της ελειπε το νυχι και την εβλεπα συνεχεια οτι τσιμπουσε το δαχτυλο αυτο, μεχρι που αρχισε να το φαγωνει και στο τελος της εμεινε μισο δαχτυλο και μετα ψωφησε. Ουτε καταλαβα τι εγινε και ποια η αιτια. Επομενως Μαρια Αννιτα προσεχε το.
 
Ελπίζω να μη γίνει το ιδιο! Τρώει κ τα δυο του παδαρακια εξίσου...
 
εμενα η καδερινα μου το εκανε παλιοτερα αυτο και ανησυχουσα...
δεν ειχε ουτε πληγη ουτε καποιο συπτωμα...
ετσι πηρα ενα παρασιτοκτονο, απολυμανα το κλουβι με καυτο νερο και τα ξυλακια... Τα ψεκασα με το σπρει στο ποδι της καρδερινας μου και εβαζα πεταντιν, συνεχισε να το κανει για λιγο καιρο ακομα αυτο το τσιμπιμα... Ξανα εριξα σπρει στα ξυλακια και του εβαλα μερικες φορες ακομα μπεταντιν και μετα τελος, δεν το ξανα τσιμπησε απο τοτε...
 
Back
Top