Ασθένειες Καναρινι φουσκωνει το πτερωμα και μετα ξανα μια χαρα

Τζουάν

PB New Member
Εγγραφή
6 Απρ 2014
Μηνύματα
395
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημερα! Ειδα πριν λιγο τον αρσενικο μου να φουσκωνει το πτερωμα, να ξυνεται κ μετα ξανα μια χαρα!Γενικα απο ορεξη ειναι μια χαρα, μηλο κ αυγο τσακιζει καθημερινα, σποροι εννοειται, μου εκανε εντυπωση ομως που φουσκωσε. Να ηταν επειδη εκεινη την ωρα ξυπνησε;Ή λετε να εχει κατι;
 
Όταν ξύνονται πάντα (από όσο ξέρω από τα δικά μου) φουσκώνουν. Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα. 😉
 
σ'ευχαριστω για την απαντηση! Εχω ενα αγχος για τα πουλακια μου! Απο τοτε ολη την ωρα καμαρωτος ειναι στο κλαδι και τρωει-πινει-τιτιβιζει!
 
Να τον χαίρεσαι!
σ'ευχαριστω! Κι εσυ να χαιρεσαι τα δικα σου!
να σε ρωτησω το πουλακι που εχεις στο αβαταρ ειναι δικο σου;τι ειναι;το ειδε ο γιος μου κ τρελαθηκε! Του παοκ λεει ειναι!
 
Από μόνο του αυτό που περιγράφεις δεν είναι σύμπτωμα ασθένειας. Καλλωπίζεται απλώς.
 
Το πουλάκι που έχω στο avatar είναι χελιδόνι και αν μπορούσα να το έχω σε κλουβί θα ήταν πολύ ωραία αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.☹
 
Το πουλάκι που έχω στο avatar είναι χελιδόνι και αν μπορούσα να το έχω σε κλουβί θα ήταν πολύ ωραία αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.☹
πλακα κανεις! Κ δεν εχει ολο το κεφαλακι μαυρο;τοσο λαθος θυμαμαι οτι μονο η κοιλιτσα τους ειναι ασπρη; Ειναι κ το κεφαλακι;
 
Μείνετε στο θέμα παιδιά.
 
καλημερα! Το επαναφερω κ δε με πειραζει αν με πειτε τρελη! Υπαρχει περιπτωση να φουσκωνει αν κρυωνει;τωρα το πρωι μετα τα ξυσιματα που εκανε μολις ξυπνησε ηταν μια χαρα, σηκωθηκε η θηλυκια κ εκανε να παει στη φωλια αυτος κ ξαναφουσκωσε μπροστα στη φωλια για να κατσει,ξανασηκωθηκε κ ηταν μια χαρα κ καποια στιγμη που ανοιξα την μπαλκονοπορτα (ειναι λιγο δροσερη η μερα) μου ξαναφουσκωσε! Κατα τα αλλα ομως πινει-τρωει-τιτιβιζει μια χαρα!
 
Back
Top