Διατροφή Κανει αυτο το ρυζι για μικρους παπαγαλους;

Ola ta rizia kanoun sta poulia ektos apo afta pou exoun kai mpaxarika tha sumfoniso me thn sissy oti to agrio kai to mavro einai pio ygieina kalo einai ama tous doseis rizaki na einai ligo zestoutsiko. mporeis episeis na anakatepseis mesa frouta laxanika kai avgotrofh h kai vrasto avgo kai meta gynete mia plires trofh me vitamines ydatanthrakes asvastio kai liga lipara. ta perisotera poulia mou ta tsakizoun kati tetia
 
Maraki ελαφρώς βρασμένο το δίνουμε!
 
I ζωοτροφών ένα μείγμα το ρύζι και τα λαχανικά για να μου Budgies, finches, και cockatiels. Χρησιμοποιώ τα βιολογικά λαχανικά που έχουν καταψυχθεί. Θα μαγειρέψουν 2 φλυτζάνια ρύζι με 4 φλιτζάνια νερό για 35 λεπτά. Αν και το ρύζι είναι ζεστό, να προσθέσω τα κατεψυγμένα λαχανικά. Θα πραγματοποιηθεί αυτό το μείγμα στο ψυγείο. I ζωοτροφών στα πτηνά κάθε πρωί.

Το ποσό αυτό διαρκεί περίπου 4 ημέρες στο σπίτι μου. Αυτή την εβδομάδα θα προστίθενται 1 φλιτζάνι quinoa για το ρύζι.
 
Να ρωτησω κι εγω κατι;
Το ρύζι αυτο κανει και για κοκατιλ? (agrino exotic)
Σιγουρα;
Αν ναι, τι ποσοτητα να του δινω; Καθε μερα;
Thanks
 
Και κατι ακομα (συγνωμη που ρωταω σε αυτο το post)
όσπρια κανει να τρωνε τα κοκατιλ? πχ. Κοκκινα φασολια, βρωμη, καλαμποκι, ρεβυθια κλπ; Βραστα εννοειτε..
 
Να ρωτησω κι εγω κατι;
Το ρύζι αυτο κανει και για κοκατιλ? (agrino exotic)
Σιγουρα;
Αν ναι, τι ποσοτητα να του δινω; Καθε μερα;
Thanks

Δίνω cockatiels μου περίπου το 1 / 2 φλιτζάνι ρύζι και λαχανικά κάθε μέρα. Έχω 5 cockatiels. Θα φάω άλλα τρόφιμα επίσης.

Τα άλλα τρόφιμα που αναφέρατε είναι επίσης καλό. Εάν οι ζωοτροφές για τα φασόλια cockatiel, βεβαιωθείτε ότι έχετε μάγειρας τους. Παπαγάλοι δεν θα πρέπει να τρώνε φασόλια που δεν είναι μαγειρεμένα.
 
Back
Top