Γενικά Κανει να βγαζουμε το καναρινι απο το κλουβι;

Εγγραφή
11 Ιουν 2009
Μηνύματα
21
Πόλη
Έδεσσα
Γεια σας, θελω να σας ρωτησω αν κανει το καναρινι να το βγαζουμε απο το κλουβι και να του μαθενουμε να ερχετε στο χερι κ. Α; γιατι μου λεει ο θειος μου που θα μου φερει ενα να μην το βγαζω εξω και να το εκπαιδευω γιατι μετα θα αγριεψει και δεν θα κελαιδαει και μου λεει οτι τα καναρινια δεν καθονται ησηχα αυτα ειναι αληθεια;
 
Κωνσταντίνε, υπάρχουν μέλη εδώ πέρα που τα καναρίνια τους έχουν εξοικειωθεί μαζί τους, τα βγάζουν έξω απ' το κλουβί και παίζουν μαζί τους.

Δεν νομίζω πως μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την συμπεριφορά τους η έξοδός τους απ΄το κλουβί.

Φυσικά θα πρέπει να κλείσεις τα παράθυρα, να τραβήξεις τις κουρτίνες και να απομακρύνεις τρόφιμα, ροφήματα και αντικείμενα, τα οποία μπορεί να φανούν επικίνδυνα για τα πουλιά, προτού τα βγάλεις απ' το κλουβί.
 
Και εγω συμφωνω με την Αναστασια. Απλα θελει αρκετη-αρκετη υπομονη. Μην περιμενεις αποτελεσματα απτην αρχη. Και φυσικα παιζει ρολο και ο χαρακτηρας του πουλιου. Αλλα μαθαινουν πιο γρηγορα, αλλα πιο αργα. Απλα πρεπει να ασχοληθεις αρκετα. Καλη επιτυχια!
 
Back
Top