Γενικά Καραντινα τελος;

Phantomas

PB New Member
Εγγραφή
5 Μαϊ 2015
Μηνύματα
359
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα στα μελη. Εχω περιπου 1 βδομαδα και κατι που εχω σε καραντινα ενα παραδεισιο. Ευτυχως δεν νοσησε και ειναι μια χαρα, ευδιαθετο κλπ. Ομως αυτο ειχε ενα θεματακι(βλεπε Μαυρισμένο δάχτυλο σε ζεμπράκι ). Το μαυρισμα δεν δειχνει να συνεχιζει ομως το πρηξιμο παραμενει(αυριο τελευταια μερα αντιβιωσης). Μπορω να τα ενωσω με το αρσενικο να κανουν επιτελους παρεουλα η οχι ακομα;
 
Καλημερα στα μελη. Εχω περιπου 1 βδομαδα και κατι που εχω σε καραντινα ενα παραδεισιο.
Για την ασφάλεια και των δύο πουλιών καλύτερα να περιμένεις να περάσουν όλες οι ημέρες της καραντίνας.
Ξέρω πως για κάποιους, κάποιες φορές αυτό μοιάζει περιττό...
Στ' αλήθεια όμως είναι εξαιρετικά απαραίτητο.
 
Επειδη διαβασα οτι στην μια βδομαδα το πουλακι θα εχει δειξει δειγματα ασθενειας αν οντως υπαρχει θεμα. Ενταξει λοιπον. Θα συνεχιστει η καραντινα
 
Η πρωτη εβδομαδα ειναι οντως κρισιμη, αλλα για να μπορεις να πεις με σιγουρια και ασφαλεια οτι ολα οκ πρεπει να περασουν 30-40 μερες.
 
Επίσης πρέπει να περιμένεις να αποκατασταθεί πλήρως το ακρωτηριασμένο μέλος της. Οι πληγές και η ένδειξη αδυναμίας, διεγείρουν τάσεις επιθετικότητας μεταξύ των ζωντανών.
 
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Καλύτερα να περιμένεις να ξεπεράσει και το πρήξιμο.
Όταν τα βάλεις μαζί το πιθανότερο είναι να ξεκινήσουν τις γέννες πολύ σύντομα κάτι που θα επιβαρύνει το θηλυκό σου.
 
Υπάρχει περίπτωση να έχει κάτι το πουλί και να το εμφανίσει μετά από την 20η μέρα;
Δεν ρωτάω για το συγκεκριμένο αλλά γενικά για την καραντίνα.
Το ίδιο ακολουθούμε και στα ψάρια.
 
Υπάρχει περίπτωση να έχει κάτι το πουλί και να το εμφανίσει μετά από την 20η μέρα;
Δεν ρωτάω για το συγκεκριμένο αλλά γενικά για την καραντίνα.
Το ίδιο ακολουθούμε και στα ψάρια.
Ασφαλώς... Οι 40 μέρες βοηθούν στην κάλυψη και του πιο απίθανου σεναρίου εμφάνισης κάποιας νόσου,
 
Back
Top