Ασθένειες Καρδερίνα εκτροφείου δεν έχει κελαηδήσει από τότε που την πήρα

LIASDynamics

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
93
Πόλη
Αμφιάλη
Ειμαι κατοχος μια καρδερινας εκτροφειου απο τοτε που την πηρα δεν εχει κελαηδήσει, δεν ειναι θηλύκια και οταν πλησιαζω μου ανοιγει το στομα. Οταν την καθαριζω ταισμα και τα σχετικα δεν κοπανιετε ειναι πολυ ηρεμη.
σύντομα θα παραθέσω φωτο.

τις φταει; Στρες;
 
Ειναι πολλα πουλια που το κανουν αυτο, απλα σε "φοβεριζει".

Τωρα το γεγονος οτι δεν την εχεις ακουσει ειναι ενα θεμα, ποσο καιρο την εχεις;

Εχω ενα αντιστοιχο πουλι με μαυρο πλαταρι και "κοντη" μασκα για αρσενικο που κι εγω δεν το ειχα και δεν το εχω ακουσει.
Η μονη ενδειξη οτι μπορει να ηταν αρσενικο ειναι οτι δεν "εκανε" στο ιδιο κλουβι με αλλο (αποδεδειγμενα) αρσενικο.

Τελικα του εκανα DNA τεστ στελνοτας 2 φτερα πτησης σε εργαστηριο της Γερμανιας, οπου το αποτελεσμα ηταν οτι ειναι αρσενικο.
 
Ειναι πολλα πουλια που το κανουν αυτο, απλα σε "φοβεριζει".

Τωρα το γεγονος οτι δεν την εχεις ακουσει ειναι ενα θεμα, ποσο καιρο την εχεις;

Εχω ενα αντιστοιχο πουλι με μαυρο πλαταρι και "κοντη" μασκα για αρσενικο που κι εγω δεν το ειχα και δεν το εχω ακουσει.
Η μονη ενδειξη οτι μπορει να ηταν αρσενικο ειναι οτι δεν "εκανε" στο ιδιο κλουβι με αλλο (αποδεδειγμενα) αρσενικο.

Τελικα του εκανα DNA τεστ στελνοτας 2 φτερα πτησης σε εργαστηριο της Γερμανιας, οπου το αποτελεσμα ηταν οτι ειναι αρσενικο.
Την εχω απο περιπου αρχες οκτωβρίου στις αρχες εδινε κατι ψιλα αλλα μεχρι εκει.
Ισως επειδη οταν την αγορασα να ειχε μαθει απο την κλουβα που ηταν μαζι με τα αλλα και η αλλαγη να την στρεσαρε.
Δεν μου εχει δειξει καποιο συμπτωμα, νορμαλ κινησεις και γενικα συμπεριφορα.
 
Back
Top