Αναπαραγωγή Καρδερινα με καναρα μαζι απο Φεβρουαριο, να βγαλω το χωρισμα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marinis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

marinis

PB New Member
Εγγραφή
8 Φεβ 2014
Μηνύματα
168
Πόλη
Θεσσαλονίκη
εχω βαλει απο τον φεβρουαριο καρδερινα κ καναρα μαζι για ζευγαρι με χωρισμα κ εχω κανει μεχρι στιγμησ προετημασια μονο στιν καρδερινα που κελαειδαει συνεχεια μεσα στο κλουβι με χωρισμα να τα αφησω μαζι η ειναι νωρισ ακομα κ να μην τα βιαστω;θερμοκρασια σχεδον εικοση ολη μερα σε κλειστω χωρο!
 
Νομιζω εχουμε μιλησει πολλες φορες για αυτο..Αν η καρδερινα σου δεν εχει πυρωσει θα εχεις ασπορα. Για τι καρδερινα μιλαμε εκτροφης ή πιασμενη;
 
Αν δεν αρχίσει η κανάρα να φτιάχνει φωλιά...χώρισμα δεν βγαίνει.

Και όταν ξεκινήσει την φωλιά... Και δεις το πρώτο αυγό τότε ξαναβάζεις το χώρισμα
 
************
Την καναρα να τιν ξεκινησω αυγο για το πυρομα;η καρδερινα ακομα δεν εχουν ασπριση ποδια μυτη αλλα κελαειδαει αρκετα τισ δινω πολυ καιρο αυγο κ καλη τροφη κ χωρηγς κ το aidonine!

Edit by PAIANAS
*Παιδιά διαβάστε τους κανόνες και προσέχετε τι γράφετε!
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
εχω ειδη καναρινια ζευγαρι κ περιμενω να σκασουν κ τα αυγα τιν παρασκευη απο θεμα θερμοκρασιασ ειμαι ενταξει αν αρχιω διαδικασια για το πυρομα τισ καναρασ που εχω με τιην καρδερινα δεν θα αργησει να φτιαξει κ φωλια απλα για την καρδερινα μηπως ειναι νωρισ αφτο θελω να μαθω ;δεν παιζει ρολο κ το ασπρισμα μυτησ κ ποδιων;
 
Είναι νωρίς για την καρδερίνα, αλλά με τις αυξομειώσεις του καιρού τίποτα δεν αποκλείεται.
Το άσπρισμα μύτης είναι ένδειξη πυρώματος αλλά ούτε ασφαλές είναι, ούτε σίγουρο.
 
Aν ρωταγες τι θα εκανα εγω αν θα ηθελα καρδερινοκαναρα θα εβαζα την καναρα την πρωτη της γεννα με καναρινι και την δευτερη με καρδερινα που θα χε πυρωσει κιολας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top