Γενικά Καρδερινα με λευκα μουστακια

Διονυσης

PB New Member
Εγγραφή
22 Δεκ 2008
Μηνύματα
10
Πόλη
Αθήνα
καλημερα σε ολους!
καρδερινα εξαρα μεγαλοσωμη, με ζωντανα εντονα χρωματα, με μαυρο πλαταρι, μασκα που ξεπερναει κατα πολυ το ματι, σταυρο ολομαυρο, κιτρινο φτερακι κατω απο τη φτερουγα, που χαλαει τον κοσμο και ομως τα μουστακια πανω απο το ραμφος ολολευκα!
παραδοξο;
 
Fotografia boroume na exoume ;

Pistebo einai "Melanismo". Problima se diafora perioxes tou soma na kratane ta ftera Melanin.

Sorry Maki, tin idia ora grafame.
 
θα προσπαθησω να βγαλω φωτογραφια και ελπιζω να με βοηθησει καποιος σχετικα με την προσθηκη της στο φορουμ. ευχαριστω θερμα!
 
Σημερα ψαχνοντας για μια ζευγαρωστρα για καναρινια, σε pet sop ειδα ακριβως το ιδιο πραγμα! Καρδερινα μικροσωμη, αρχεγονη, μαλλον balkanika
με ασπρα μουστακια! Μου προξενησε την περιεργεια και την προσεξα. Ρωτησα αλλα ηταν η πωλητρια και δεν γνωριζε να μου πει τιποτα.
Σταυρος καταμαυρος, μασκα πορφυρη, πανεμορφο πουλακι. Και τα ασπρα μουστακια εκαναν να την προσεξεις!
 
Σημερα ψαχνοντας για μια ζευγαρωστρα για καναρινια, σε pet sop ειδα ακριβως το ιδιο πραγμα! Καρδερινα μικροσωμη, αρχεγονη, μαλλον balkanika
με ασπρα μουστακια! Μου προξενησε την περιεργεια και την προσεξα. Ρωτησα αλλα ηταν η πωλητρια και δεν γνωριζε να μου πει τιποτα.
Σταυρος καταμαυρος, μασκα πορφυρη, πανεμορφο πουλακι. Και τα ασπρα μουστακια εκαναν να την προσεξεις!

Την τιμη την προσεξες να μας την πεις; :)
 
Οχι φιλε γιατι δεν ηταν στα ενδιαφεροντα της στιγμης για μενα. Την αλλη εβδομαδα θα παω ξανα, να δω τον ιδιοκτητη για την ζευγαρωστρακαι θα σας
εχω την τιμη και λεπτομεριες απ"αυτον για το τι συμβαινει!
 
Back
Top