Γενικά Καρδερινες μικρες (μικροπιασμενες)

takisdt200

PB New Member
Εγγραφή
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
37
Πόλη
Θήβα
γεια σε οσους ενδιαφερονται σε αυτον τον τιτλο. Ειμαι απο θηβα κ σε κοντινη περιοχη προσφερουν εναντι αμοιβης μικρες καρδερινες. Φετινες. τι ελπιδες υπαρχουν για αυτες; για να συνεχισουν στιν zωουλα τους κανονικα; Εγω εχω μια σχεδον 1 χρονο αρσενικη κ δεν εχει βγαλει ουτε κιχ ποσο. εχω διαβασει ολο το site πουυ ειναι καταπλικτικο κ φοβερο αρκετες φορες
 
.

συγνωμη και ολας. τι σας ενοχλισε κ μου ειπατε να διαβασω εκει; τιν εχω διαβασει ιδη
 
.

Με απλά λόγια, μηνύματα που θα περιέχουν τις λέξεις "έπιασα πρόσφατα", "αγόρασα μια πιασμένη/νο", "πώς να πιάσω", "πώς να ημερέψει" και γενικά μηνύματα που θα έχουν ως αποτέλεσμα να αφαιρέσουν παρά να προσθέσουν στη φύση, θα προκαλούν την άμεση διαγραφή τους. Επίσης, όποιο μέλος αιχμαλωτίζει πουλιά με οποιοδήποτε τρόπο και δηλώσει δημόσια ότι το κάνει, αγνοώντας και προκαλώντας την ισχύουσα νομοθεσία αλλά και τους κανόνες του PetBirds, θα θεωρείται ανεπιθύμητο και θα του απαγορεύεται η πρόσβαση σε αυτό το χώρο.

Το θέμα είναι να καταλαβαίνουμε τι διαβάζουμε...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
.

σασ ειπα το εχς διαβασει μηπως εσεις πρεπει να το διαβασετε καλυτερα;
 
.

Για πείτε μας τι εννοείτε με το (μικροπιασμένες)
(για να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι)
 
.

Oreo to diabases, to katalabenoume tora.

Me afto ti iseles na akous ; Ali mia fora den epitrepete;
γεια σε οσους ενδιαφερονται σε αυτον τον τιτλο. Ειμαι απο θηβα κ σε κοντινη περιοχη προσφερουν εναντι αμοιβης μικρες καρδερινες. Φετινες. τι ελπιδες υπαρχουν για αυτες; για να συνεχισουν στιν zωουλα τους κανονικα; Εγω εχω μια σχεδον 1 χρονο αρσενικη κ δεν εχει βγαλει ουτε κιχ ποσο. εχω διαβασει ολο το site πουυ ειναι καταπλικτικο κ φοβερο αρκετες φορες
i afto :
Den exoune kamia elpida na sinexisoune kanonika zoi. I kanonika zoi tous itane eleftheros.

Alexandros
 
.

Αν είναι μαγαζί που τις πουλάει πάρε τηλέφωνο στο δασαρχείο της περιοχής μίλα με το γραφείο θήρας πες τους που είναι.Αν φιλοτιμηθούν και πανε μόρεί και να σωθούν Με το να πας να κάνεις τα ψώνια σου από εκεί απλά τους δίνεις κίνητρο να συνεχίσουν. Και να μην έχουν μαγαζί αν ξέρεις που τα πιανουν πάλι κανε το τηλεφώνημα και στείλε τη θηροφυλακή.

Φιλικά και προσοχη..
 
.

τι ελπιδες υπαρχουν για αυτες; για να συνεχισουν στιν zωουλα τους κανονικα;
Όπως ειπώθηκε ήδη, ελπίδες υπάρχουν πολλές αρκεί να αφεθούν ελεύθερες. Η διαδικασία περιγράφεται στο ποστ #9.
 
Back
Top