Αναπαραγωγή Καρδερινες + φλωροι μαζι, να τα χωρίσω;

renegade.cy

PB New Member
Εγγραφή
11 Νοε 2008
Μηνύματα
72
Πόλη
Λευκωσία
Παιδια εχω 3 ζευγαρια καρδερινες μαζι με 1 ζευγαρι φλώρους, ποια είναι η γνώμη σας; να τα χωρίσω; 😕
 
Σε τι χωρο τα εχεις/>;διαστασεις;
Αν τα εχεις σε κλουβα δεν υπαρχει προβλημα...
 
Ειναι σε κλουβί, 100 εκ. μηκος, 60 εκ. υψος, 50 εκ. Πλατος, 2 ζευγαρια καρδερινες και 1 ζευγαρι φλώροι.
Ποια έιναι οι γνώμη σας.
 
Αναπαραγωγική Περίοδος

Μπορετε να μου πείτε πότε αρχίζει η αναπαραγωγικη περιοδος στις καρδερίνες και αν πρεπει να τα μεταφέρω σε ζευγαρώστες με 4 πατώματα. Ειναι σε κλουβί, 100 εκ. μηκος, 60 εκ. υψος, 50 εκ. Πλατος, 2 ζευγαρια καρδερινες και 1 ζευγαρι φλώροι!
 
Ειναι παρα πολυ μικρο! Αυτο ουτε για ενα ζευγαρι δεν κανει...χωρισε τα και βαλτα τουλαχιστον σε ενα κλουβι ανα ζευγαρι με αυτες τις διαστασεις που χεις τωρα!
 
Ego kano proetimasia apo februario, kai balo ta zefgaria apo proto ebdomada martio. Esoteriki ektrofei. Eksoteriko ksekinisoune apo aprilio.

Den katalabeno pos einai i klouba/zefgarostra sou.
 
Παιδια εχω 3 ζευγαρια καρδερινες μαζι με 1 ζευγαρι φλώρους, ποια είναι η γνώμη σας; να τα χωρίσω; 😕
Δεν μας έχεις αναφέρει εάν τα πουλιά τα προορίζεις
για ζευγάρωμα ή απλά θες να τα συντηρείς σε ένα χώρο.
Ανάλογα τις προθέσεις σου,
υπάρχουν αντίστοιχες απαντήσεις.
Επίσης, στο αρχικό μήνυμα αναφέρεις 3 ζευγάρια καρδερίνες
στο 2ο αναφέρεις 2.
 
Αν μιλάμε για δύο ζευγάρια στην ίδια κλούβα τότε πρέπει να χωριστούν.
Κανονικά μια κλούβα 100χ50χ50 είναι το μίνιμουμ του μεγέθους κλούβας που χρησιμοποιείται για την αναπαραγωγή καρδερίνας, ο χώρος επαρκεί για ένα μόνο ζευγάρι, διαφορετικά μπορεί να έχουμε καταστροφή φωλιάς ή σπάσιμο αυγών από τα άλλα πουλιά.
 
Paragalo poli na min anoigoume 2 fores to idio thema se 2 kategories. Den exei noima.
 
Είναι 2 ζευγάρια Καρδερινες και ένα ζευγαρι φλώροι, τα θελω για αναπαραγωγη. Τι διαστασεις συστηνονται
 
Se ksexorista kloubia i se mia klouba;

Kanonika selei kathe zefgari toulaixston mia zefgarostra 80 x 40 x 40, afto kata tin gnomi mou einai mikro. Kalitero einai 100 x 40 x 50.

An seleis se mia klouba ta tria zefgaria elega apo 3 metro x 2 metro x 2 metro. Omos bori na exeis sinexio fasaria kai den kanoune tipota, einai analoga me ta poulia.
 
Back
Top