Αναπαραγωγή Καρδερινοκάναρα 2016

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

billdere

PB Member
Εγγραφή
6 Απρ 2014
Μηνύματα
1.623
Πόλη
Άγιοι Ανάργυροι
Με την σειρά μου να σας παρουσιάσω τα φετινά μου καρδερινοκάναρα!

Είναι 25 κ 24 ημερών...

Αυτή η μαμά τους με έχει αφήσει άφωνο.. Είναι πάάάάρα πολύύύύ καλήήήή!

Ο μπαμπάς φέτος είναι άλλος λόγω ότι εμένα πέθανε ο δικός μου τον οκτώμβρη.. Η καρδερίνα είναι εκτροφής ΑΛΛΑ χωρίς κλειστό δαχτυλίδι.. Έχει ο πατέρας της καρδερίνας αλλα δεν έχει η μάνα της..
rsz_20160502_100818.jpg



rsz_20160523_132319.jpg
 
Μπράβο Βασίλη! Να σου ζήσουν!

Τα καρδερινοκάναρα είναι 3 ή 4; Στην τελευταία φώτο βλέπω 4 ενώ στην πρώτη 3.. 😛

Σ'ευχαριστώ πολύ Αλίκη!
Και στην πρώτη 4 είναι!
Απλά το ένα δεν πεινάει! :Ρ
 
@billdere να σου ζήσουν. Θα μου επιτρέψεις να ρωτήσω τι θα κάνεις με τα θηλυκά καρδερινοκάναρα.
 
@billdere να σου ζήσουν. Θα μου επιτρέψεις να ρωτήσω τι θα κάνεις με τα θηλυκά καρδερινοκάναρα.

Σ'ευχαριστώ πολύ!
Φυσικά να σου απαντήσω... Πέρυσι τα 3 από τα 4 θηλυκά καρδερινοκάναρα τα έδωσα στο πετ σοπ που ψωνίζω χρονια.. Ο οποίος τα ήθελε για παραμάνες..
Και το 4ο το κράτησα εγώ όπως και παλαιότερα που ήρθε σε μένα ενα θηλυκό λουγαροκάναρο και το κράτησα και αυτό.
Οπότε θα τα κρατήσω εκτός αν βρεθεί καποιος πάλι που να τα θέλει για παραμάνες.
 
Βασίλη, διαβιώνουν καλά στο πετσοπ τα τρία θηλυκά καρδερινοκαναρα.
 
Μπράβο Βασίλη! Και του χρόνου περισσότερα! Πανέμορφα όλα τους!

Και ακόμα πιο πολλά μπράβο, γιατί αποφασίζεις πολύ υπεύθυνα και ώριμα για το ευοίωνο μέλλον των θηλυκών πτηνών που ενδεχομένως θα προκύψουν! Αυτό σε χαρακτηρίζει σωστό και αξιόλογο άνθρωπο για κατοικίδια ζώα!

Υ. Γ. Άντε και με το καλό να ξεκινήσεις και την εκτροφή καρδερίνων! 😀!
 
Αν τον εμπιστεύεσαι...

10 χρόνια πηγαίνω σε αυτον Αλίκη..
Και είναι από τα λίγα καθαρά πετ σοπ.

Βασίλη, διαβιώνουν καλά στο πετσοπ τα τρία θηλυκά καρδερινοκαναρα.

Ειρωνικα μου το λες αυτο;
Οπως ειπα στην και στην Αλικη 10 χρονια παω σε αυτον..

Μπράβο Βασίλη! Και του χρόνου περισσότερα! Πανέμορφα όλα τους!

Και ακόμα πιο πολλά μπράβο, γιατί αποφασίζεις πολύ υπεύθυνα και ώριμα για το ευοίωνο μέλλον των θηλυκών πτηνών που ενδεχομένως θα προκύψουν! Αυτό σε χαρακτηρίζει σωστό και αξιόλογο άνθρωπο για κατοικίδια ζώα!

Υ. Γ. Άντε και με το καλό να ξεκινήσεις και την εκτροφή καρδερίνων! 😀!

😀!
Σ'ευχαριστω πολυυ!
Να'σαι καλα!
 
Οχι καθόλου ειρωνικά δεν το λέω. Απλως ξέχασα να βάλω το ερωτηματικό. Θεωρω οτι σε πολλά πετσοπ δεν κρατούν τους κανόνες υγιεινής, αλλά οτι υπάρχουν και καποια στα οποία οι άνθρωποι που τα έχουν ειναι επαγγελματίες σωστοί και φροντίζουν τα ζωντανά και το περιβάλλον τους.
 
Οχι καθόλου ειρωνικά δεν το λέω. Απλως ξέχασα να βάλω το ερωτηματικό. Θεωρω οτι σε πολλά πετσοπ δεν κρατούν τους κανόνες υγιεινής, αλλά οτι υπάρχουν και καποια στα οποία οι άνθρωποι που τα έχουν ειναι επαγγελματίες σωστοί και φροντίζουν τα ζωντανά και το περιβάλλον τους.

Αα.. Νόμιζα το είπες επειδή ήτανε πετ σοπ και συνήθως είναι τα ζώα σε άθλια κατάσταση..
Σε αυτό που τα έδωσα εγώ, είναι μια χαρά.. Εξάλλου αν ήτανε για ''πέταμα'' τα πουλιά θα τα άφηνα εξαρχής ελευθερα
 
Μπράβο Βασίλη, να σου ζήσουν! Μάλλον από τα 4 το ένα ειναι αρσενικό ή κάνω λάθος;:)
 
Μπράβο Βασίλη, να σου ζήσουν! Μάλλον από τα 4 το ένα ειναι αρσενικό ή κάνω λάθος;:)

Σ'ευχαριστω πολυ Κωστα!
Τα 2 ειναι αρσενικα.. Ειναι 2 κ 2! :ρ

Να σου ζήσουν Βασίλη! Ελπίζω να βγάλεις πολλά αρσενικά !

Σ'ευχαριστω πολυ! Μακαρι! :ρ
 
Back
Top