Ασθένειες Καρινιασμα παπαγαλου

evelin.emmanouil

PB New Member
Εγγραφή
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
11
Πόλη
Αθήνα
Γεια σας! Ειμαι η Εβελιν κι εχω τέσσερα budgies ! Τα δυο γεννήθηκαν την Πρωτοχρονιά ! Αλλα θα ηθελα να σας ρωτήσω και κατι για τον παπαγαλο Αμαζονιου της μητέρας μου Τον λένε ΛΟΡΙΤΟ και ειναι 27 χρόνων ! Σαν αδερφό τον εχω πλέον ! Δειχνει υγιής και χαρούμενος αλλα εχει αδυνατισει και εχει καρινα! Μηπως θελει αποπαρασιτώση; Πως να τον βοηθήσω ;
 
Γεια σου Έβελιν καλώς ήρθες και να χαίρεστε τα πουλάκια σας!
Πες μας λίγα πράγματα για τον Λορίτο που έχετε τόσα χρόνια κοντά σας. Μέχρι τώρα δεν έχετε συνεργασία με κάποιον κτηνίατρο ειδικευμένο σε πτηνά που να συνεργάζεστε και να πραγματοποιείτε περιοδικές εξετάσεις στο πουλί;
Εφόσον έχει φτάσει να φαίνεται η καρίνα του πουλιού, αυτό σημαίνει πως έχει αδυνατίσει. Σαν σύμπτωμα αυτό μπορεί να οφείλεται σε πολλές ασθένειες, που μόνο γιατρός με οπτική εξέταση και μικροβιολογικές αναλύσεις μπορεί να διαπιστώσει.
Μην το αμελήσετε, είναι κρίμα τόσο αγαπημένο πλάσμα να υποφέρει από κάτι και να μην παίρνει την κατάλληλη αγωγή.
Να είμαστε σ' επαφή και για όποιες ερωτήσεις και απορίες έχεις μην διστάσεις να γράψεις.
Περαστικά εύχομαι!
 
Καλώς ήρθες Έβελιν, να χαίρεσαι τους παπαγάλους σου! Ο Λορίτο δεν έχει πάει ποτέ σε γιατρό;
Ρίξε μια ματιά στην λίστα των κτηνιάτρων που ασχολούνται με πουλιά, καλό θα ήταν να τον δει κάποιος
Πτηνίατροι, Ειδικευμένοι στα Πτηνά Κτηνίατροι
 
Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφέρον ! Δυστυχως μεχρι τωρα δεν έχουμε βρει εναν κτηνίατρο που μα ειδικεύεται στα πουλιά ! Μια φορά ειχα παει σε νοσοκομειο ζώων για αλλο περιστατικό και ο πτηνιατρος (υποτίθεται!)προσπαθούσε να κανει διάγνωση μέσω Ίντερνετ !
 
Σε ποια περιοχή είσαι Έβελιν; Πχ Αττική ή κάπου αλλού;
 
Back
Top