Αναπαραγωγή Καροφύλλη και αυγοτροφή

Manos Tyro

PB New Member
Εγγραφή
13 Ιαν 2019
Μηνύματα
330
Παιδια καλησπέρα!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πήρα 50γρ καροφυλλη και αυγοτροφή cede! Δεν θα τα χρησιμοποιήσω ακόμη από τον άλλο μήνα για αυτό ρωτάω από τώρα. Μου είπαν ότι σε 1 κιλό αυγοτροφης βάζω 10 γρ καροφυλλη. Ισχύει; Τη βάζω έτσι ή θέλει και νερό; Επαναλαμβάνω η αυγοτροφή μου είναι η cede που δεν προσθέτω νερό.
 
H πλειοψηφια των σκευασματων δινει 10γρ στο 1 κιλο αυγοτροφης, εχεις μηπως πληροφορια απο ποιον κατασκευαστη ειναι το σκευασμα σου;
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση σου!
Η καροφυλλη είναι σε μεγάλη συσκευασία αλλα θα μου βγάλει τα γραμμάρια που θέλω. Η αυγοτροφη είναι κλειστή συσκευασία του κιλού.
 
Η ίδια εταιρία, η cede, προτείνει για τη δική της κόκκινη χρωστική, την Carored, 10 γραμμάρια (μέγιστη δόση) Carored της Cede (= 2 κοφτές κουταλιές μεζούρας) με 1 kg αυγοτροφή Cede. Το συγκεκριμένο σκεύασμα βέβαια γράφει κανθαξανθίνη. Δεν γνωρίζω αν κανθαξανθίνη/καροφύλλη χορηγούνται στην ίδια δόση. Απλά το αναφέρω.

 
Δεν γνωρίζω αν κανθαξανθίνη/καροφύλλη χορηγούνται στην ίδια δόση
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ούτε λέγω το ξέρω! Αν γνωρίζει κάποιο μέλος ας το γράψει παρακαλώ πολύ.
 
Το σκευασμα της Cede ειναι οντως 10γρ στο κιλο αυγοτροφης!
Ευχαριστώ πολύ! Μήπως γνωρίζεις αν η αυγοτροφή της cede από μόνη της περιέχει κάποια χρωστικήουσία;
 
Καλημέρα χθες μου ηρθαν η αυγοτροφη και η καροφυλλη που παρήγγειλα πριν 1 μήνα από το petbird λόγω έλλειψης καροφύλλης. Ζυγισα 1 κιλό και έβαλα 10 γρ. καροφύλλη. Έκανα σωστά; Την καροφύλλη δεν την διελυσα σε νερό.
 
Ποια μαρκα πηρες;
Τι μάρκα είναι Μάνο; Χύμα είναι;

@Manos Tyro μην ξεκινάς σε παρακαλώ νέα θέματα όταν έχεις το ίδιο θέμα σε εκκρεμότητα. Τα συμπληρωματικά μηνύματα πρέπει να γίνονται στο αρχικό θέμα.

Σημείωση: Τα μηνύματα από το 11 και μετά εντάχθηκαν στο συγκεκριμένο θέμα από τη μεταφορά νέου θέματος.
 
Ποια μαρκα πηρες;
Είναι της cede
[automerge]1576254674[/automerge]
Μάνο, δεν έχει οδηγίες χρήσεως το σκεύασμα που πήρες;
Δεν γράφει αγγλικά
[automerge]1576254709[/automerge]
Τι μάρκα είναι Μάνο; Χύμα είναι;

@Manos Tyro μην ξεκινάς σε παρακαλώ νέα θέματα όταν έχεις το ίδιο θέμα σε εκκρεμότητα. Τα συμπληρωματικά μηνύματα πρέπει να γίνονται στο αρχικό θέμα.

Σημείωση: Τα μηνύματα από το 11 και μετά εντάχθηκαν στο συγκεκριμένο θέμα από τη μεταφορά νέου θέματος.
Το έψαξα αλλα δεν μπόρεσα να το βρώ. Σε ευχαριστώ!
 
Back
Top