Φροντίδα Κατάλληλες διαστάσεις κλουβιού για ένα Κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Geeorge
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Geeorge

PB New Member
Εγγραφή
23 Οκτ 2008
Μηνύματα
45
Πόλη
Νεάπολη Λακωνίας
Καλησπέρα σε ολουσ τους φίλους! Θα ηθελα να ρωτήσω ποίες ειναι οι κατάλληλες διαστάσεις για ένα (1) κοκατίλ. Εννοω να εχει παιχνίδια μέσα και να ειναι ανετο γενικά να ειναι ζωηρό! Υπάρχουν φωτογραφιες να παρω μία ιδέα; Και το κοστος περίπου! Αυτα! Ευχαριστω πολυ!😎
 
οσο πιο μεγαλο τοσο το καλητερο! Αν θες αυτο που εχω εγω στο αλμουμ μου... Εξαρτατε και το τι χωρο εχεις διαθεσιμο εσυ
 
Τέλειο το κλουβί και το κοκατιλ! Φίλε Άγγελε οσο ειναι το κλουβί σου ειναι η γκαρσονιέρα που μένω! Όταν τελειωσω με τις σπουδές και γυρίσω επαρχία θα χτιστεί κλουβί οσο η γκαρσονίερα!
 
ΝΟΜΙΖΩ οτι δεν θα πρεπει να ειναι μικροτερο απο 60μ60υψ40π... Αν κανω λαθος ας με διορθοσουν οι πιο εμπειροι
 
Αφού τα κοκατιλ είναι περίπου 32 εκατοστά, τότε σαφώς το κλουβί θα πρέπει να έχει το διπλάσιο μέγεθος του πουλιού για να πούμε ότι θα είναι άνετα και να μπορεί να πραγματοποιεί διάφορες δραστηριότητές του με άνεση και χωρίς δυσκολίες. 😉

Αν πας σε κάποιο pet shop θα βρεις πολλά ωραία κλουβιά για το κοκατιλ σου, θα δεις και με το μάτι ποιο είναι το καλύτερο και ποιο το εξυπηρετεί καλύτερα.:)
 
Back
Top