Ασθένειες Καταπολεμηση ψειρας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης aggel
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

aggel

PB Member
Εγγραφή
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
843
Πόλη
Ρόδος
:)το καναρινι μου εχει ψειρες και οταν παω να του βαλω σκονη συνεχεια τιναζει τα φτερα του και η σκονη φευγει απο πανω του.η σκονη που του βαζω λεγεται raff powder. Τι να κάνω; Εχετε να μου προτινεται κατι;
 
Frontline φίλε μου και θα ησυχάσεις.Φόρα γαντάκι ψέκασε το δακτυλό σου και άλειψε τα φτερά του.
 
  • Like
Αντιδράσεις: aggel
κατι ακομα και το παπαγαλακι μου εχει ψειρες και ειναι σαν και αυτο στο avantar μου και δεν μπορω να το πιασω γιατι δαγκωνει και τις προαλες προσπαθησα και με δαγκωσε δυνατα.
 
Δαγνώνουν όντως δυνατά, πιάστο με κάποιο χοντρό γάντι.Αλλά πές μου κάτι είσαι σίγουρος για τις ψείρες;
 
κατι ακομα και το παπαγαλακι μου εχει ψειρες και ειναι σαν και αυτο στο avantar μου και δεν μπορω να το πιασω γιατι δαγκωνει και τις προαλες προσπαθησα και με δαγκωσε δυνατα.
Γιατί το πήρες τότε;
Σοβαρά, μπορείς να προμηθευτείς ειδικό ελαστικό γάντι που πολούν στο εμπόριο για πιάσιμο του πουλιού. Μετά βάλε ότι σου είπε ο Mortal.
Αν και πάλι δεν το πιάνεις ειδοποίησε την πυροσβεστική ότι σου έφυγε, αυτοί το πιάνουν! Και βάλε σπρέυ τότε! (συγνώμη για τον σαρκασμό )
 
Όντως υπάρχουν γάντια ειδικά για τέτοιες περιπτώσεις,ξέχασα να στο πώ!
 
κατι ακομα και το παπαγαλακι μου εχει ψειρες και ειναι σαν και αυτο στο avantar μου και δεν μπορω να το πιασω γιατι δαγκωνει και τις προαλες προσπαθησα και με δαγκωσε δυνατα.

Πιάσε το παπαγαλάκι όπως ένα καναρίνι απλά βάλε το δείκτη του χεριού σου γύρω από το λαιμό του και τύλιξέ τον γύρω του με την βοήθεια και του αντίχειρα, για να μην το αφήνεις να γυρίζει το κεφάλι του προς τα κάτω και να σε πιάνει με την τσιμπίδα του. Πρόσεξε όμως μην του πολυζορίσεις το κεφάλι με αυτόν τον τρόπο και του κάνεις καμιά ζημιά. Δεν χρειάζεται γάντι για τα μικρά παπαγαλάκια.

Ακόμα και άγριο γεράκι είχα πιάσει με αυτόν τον τρόπο αλλά και με τα δυο χέρια για να κρατάω και τα πόδια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: aggel
ευχαριστω για τα ποστς σας. Αλλα το αστειο του λελο δεν μου αρεσε😡.
 
Λέλος είναι αυτός μην παρεξηγήσε, μια μεγάλη παρέα είμαστε και επομένος υπάρχουν όλα τα συναισθήματα εδώ χαράς, γέλιου, λύπης κτλ.
 
Aggel υπάρχουν τόσα σκευάσματα για τα παράσιτα που αρκετά μέλη 'εχουν χρησιμοποιήσει ή χρησιμοποιούν ένα γρήγορο διάβασμα των πόστ θα σε βγάλει απο την δύσκολη θέση, θα σου πρότεινα κάτι σε μορφή σπρέι.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

και με το σαπούνι τησ γάτας το κόβουμε σε λωρίδες το βάζουμε σε μπουκάλι με λίγο χλιαρό νερό και με ενα ψεκαστήρα ψεκάζουμε όλα τα κλουβιά
 
Ποιο εννοείς "σαπούνι της γάτας";
 
θα το βρεισ στα pet shop
 

Συνημμένα

  • poux_gris_traitement_savon_marseille_0.webp
    poux_gris_traitement_savon_marseille_0.webp
    12,6 KB · Προβολές: 128
Back
Top