Κατασκευή Κλούβας 100×50×50

Alexandros K

PB New Member
Εγγραφή
23 Οκτ 2014
Μηνύματα
310
Πόλη
Πειραιάς
Σε λιγο καιρο ο θειος μου θα μου δωσει ςνα ζευγαρι καρδερινες και ςχω δει σε πολλα βιντεο οτι τα τοποθετουν σε κλουβες πτησης(100×50×50)και υελω να φτιαξω μια απο ξυλο και συρμα
 
Σε λιγο καιρο ο θειος μου θα μου δωσει ςνα ζευγαρι καρδερινες και ςχω δει σε πολλα βιντεο οτι τα τοποθετουν σε κλουβες πτησης(100×50×50)και υελω να φτιαξω μια απο ξυλο και συρμα
Καλή επιτυχία...
Αν θέλεις βοήθεια ρωτάς...
Αν όχι μας βάζεις μερικές φωτογραφίες για να βλέπουμε την πορεία εργασίας.
 
Αν καποιος μπορει και θελει μπορει να μου στειλει σχεδιο για κατασκευη αν εχει
 
Αν καποιος μπορει και θελει μπορει να μου στειλει σχεδιο για κατασκευη αν εχει
Μπορείς να ρίξεις μόνος σου μια ματιά για την Κατασκευη κλουβας για καναρινια και Εξωτερική κλούβα με DEXION, ξύλο και διπλό πλέγμα
Ακόμη αν θέλεις μπορείς να ψάξεις να βρεις ποια κατασκευή ταιριάζει στα σχέδιά σου εδώ και αφού την επιλέξεις ίσως να υπάρχουν προτάσεις για βελτίωση ή διευκόλυνση της κατασκευής της... Τι λες;
 
Αντι για dexion μπορείς να χρησιμοποιήσεις και πασσάλους σαν αυτούς των σημάτων οδικής κυκλοφορίας. Πιο φτηνοί, πιο όμορφοι, πιο ανθεκτικοί
 
Στρατζαριστο 2αρι ειναι οτι πρεπει.. Ελαφρυ και δενει πολυ ευκολα με το κουνελοσυρμα!
Αν φτάσουμε στα υλικά τότε στρατζαριστό 14x14x1mm είναι κατά τη γνώμη μου αξεπέραστο... Και σε αντοχή και σε δυνατότητες, αλλά κυρίως δεν "κόβει" το οπτικό πεδίο μέσα στον κλωβό.
Με αυτό έχω φτιάξει όλες τις κλούβες που έχω στη διάθεσή μου.
 
Back
Top