Αναπαραγωγή Κατασκευή η αγορά φωλιάς Κοκατίλ;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης patilas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

patilas

PB Member
Εγγραφή
23 Νοε 2014
Μηνύματα
1.406
Πόλη
Λευκάδα
καλησπέρα μιας και πλησιάζει ο καιρός σκέφτομαι να έκανα μια απόπειρα να φτιάξω. Μόνος την φώλια τον κοκατιλ μου! Μιας και τα χέρια μου πιάνουν και τους έχω κάνει τα Πάντα χειροποίητα! Η θα ήταν καλύτερα να αγοράσω μια;
 
Θα σου πρότεινα να φτιάξεις και να χαρείς και την προσπάθεια σου.
Μωρε να φτιάξω το θέμα μπυ είναι αν θα την δεχτούν; Θα ήθελα μια πληροφορία με το εσωτερικό που ονομάζει σκαλιτσα θέλει σκάλα κανονική η μια πατιθρα;
 
  • Like
Αντιδράσεις: xaxo4
Εμεις τις φταιχνουμε μονοι μας! τις κανουμε λιγο πιο ανετες απο το εμποριου. Οτι θες εσυ βεβαια και σε βολευει. Απλα του εμποριου που πουλανε για κοκατιλ τις θεωρω λιγο μικρες.
 
Εμεις τις φταιχνουμε μονοι μας! τις κανουμε λιγο πιο ανετες απο το εμποριου. Οτι θες εσυ βεβαια και σε βολευει. Απλα του εμποριου που πουλανε για κοκατιλ τις θεωρω λιγο μικρες.
Θα ήθελες με διαφωτίσεις καλύτερα αν είναι εύκολο να μπυ δώσεις διαστάσεις και τα σχετικά Θα μπορούσε να είναι και ωραίο άρθρο! 😀 Μάλαγανα που μαι άμα θέλω κάτι! 😀
 
Τις φτιαχνουμε 30χ25χ25 . Μαρια για τα κοκατιλ στο αρθρο λεει 23 εκ. κυβος(υποθετω εννοει ενα τετραγωνο 23χ23χ23?)
Και χρησιμοποιουμε κοντρα πλακε θαλασσης. Σκαλιτσα η πατηθρα δε βαζουμε εμεις. Και να υπολογισεις το πριονιδι που θα μπει στη φωλια να εχει 2 δαχτυλα παχος περιπου.
 
Τις φτιαχνουμε 30χ25χ25 . Μαρια για τα κοκατιλ στο αρθρο λεει 23 εκ. κυβος(υποθετω εννοει ενα τετραγωνο 23χ23χ23?)
Και χρησιμοποιουμε κοντρα πλακε θαλασσης. Σκαλιτσα η πατηθρα δε βαζουμε εμεις. Και να υπολογισεις το πριονιδι που θα μπει στη φωλια να εχει 2 δαχτυλα παχος περιπου.
Το κόντρα πλακέ βγαίνει 4 χιλιοστά νομίζω, την λακκούβα στο εσωτερικό την φτιάχνεις;
Σε τι ύψος κανείς την τρύπα; Περίπου στην μέση η πιο χαμηλά ;
 
Τη λακουβα οχι δε τη κανουμε! Θα παρεις ξυλο 7 χιλιοστα αν θυμαμαι σωστα! τη τρυπα την εχουμ υπολογισει και με βαση τα κλουβια που εχουμε, δλδ που θα μπει η φωλια σε σχεση με το πορτακι. Παναω κατω στη μεση ειναι αλλα θα το δεις μα βαση ρο κλουβι σου.
 
Τη λακουβα οχι δε τη κανουμε! Θα παρεις ξυλο 7 χιλιοστα αν θυμαμαι σωστα! τη τρυπα την εχουμ υπολογισει και με βαση τα κλουβια που εχουμε, δλδ που θα μπει η φωλια σε σχεση με το πορτακι. Παναω κατω στη μεση ειναι αλλα θα το δεις μα βαση ρο κλουβι σου.
Κατλαβα ευχαριστώ πολύ Φίλε για άλλη μια φορά
 
Ναι προφανώς, αν είναι μικρή να πούμε στον Σταύρο να διορθωθεί το άρθρο.
κοιτα εμεις τη φτιαχνουμε τοσο και θεωρω οτι ειναι οκ να ειναι και λιγο ανετη για να μη στριμωχνονται!
 
Πλήρης. Κάλυψη ευχαριστώ πολύ για ότι χρειαστώ θα σας ενημερώσω να είστε καλά παιδιά !
 
Back
Top