Γενικά Κατασκευή προστασίας των budgie μου από αρπακτικά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Gigas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Gigas

PB New Member
Εγγραφή
30 Αυγ 2014
Μηνύματα
115
Πόλη
Καβάλα
Να με και εγω μετα το καλοσωρισμα απο ολα τα παιδια και αφου τελειωσε η κατασευη οριστε το αποτελεσμα να ευχαριστησω τα παιδια για την θερμη υποδοχη και ηρεμα με της παρατηρησεις μην βαρατε ασχημα!
20140826_153802 [640x480].webp 20140901_193456 [640x480].webp 20140901_193504 [640x480].webp
 
Τα πουλάκια είναι πανέμορφα φτου φτου να τα χαίρεσαι!
Το κλουβάκι τους το θεωρώ λίγο μικρό, θα το προτιμούσα κάπως μεγαλύτερο. Επίσης άλλαξε τις πατήθρες με κάποιες ξύλινες και βάλε κανένα παιχνιδάκι αυτοσχέδιο να ξεπερνάνε την ανία τους Παιχνίδια για παπαγάλους - παιχνίδια .
Το προστατευτικό πολύ καλό και μπράβο σου. Κρέμασέ το όμως ασχέτως που πατάει στο ντουλάπι γιατί από μεγάλο πουλί μπορεί να μετακινηθεί.
 
Να σε καλα μαρια και ευχαριστω για της παρατηρησεις σου θα ασχοληθω απο αυριο με το θεμα γιατι σημερα τελειωα την κατασκευη. Οσο αφορα το κλουβι δυστυχος γιναν συμφωνα με τα μετρα θα κοιταξω μηπως μπορεσω να βρω κατι αντοιστοιχο... και γενικα με το ολο θεμα...
Οσο αφορα τα κλουβια εχετε κατι συγκεκριμενο να προτεινετε; Μηπως καταφερω στα μετρα του να βρω ...
 
Συμφωνω με ολα οσα σου ειπε η Μαρια. 😉 Επισης η φωλια αυτη ειναι για καναρινια, οι παπαγαλοι θελουν μονο φωλιες κλειστου τυπου.
ωχ ναι δεν την πρόσεξα, τέτοια χρειάζεσαι
φωλια budgies.webp
 
πολυ καλη δουλεια!
Πλακα πλακα θα πρωτιμουσα αυτην την κλουβιτσα απο το κλουβι!
Παντως θα βρεις και μεγαλυτερα κλουβια και σε υψος και πλατος και φαρδος γιατι απ'οτι βλεπω εχεις μεγαλες διαστασεις στην κλουβα που εφτιαξες!
 
Ωραία η κλούβα...
Δε γίνεται να τα αφήσεις ελεύθερα εκεί μέσα;
 
ποσο αγορασες τα ξυλα και τι καρφια χρησιμοποιησες αλλα ενδιαφερομαι γτ 8α φτιακσο και εγο ενα για ενα κοκατιλ
 
ποσο αγορασες τα ξυλα και τι καρφια χρησιμοποιησες αλλα ενδιαφερομαι γτ 8α φτιακσο και εγο ενα για ενα κοκατιλ
Γυρω στα 50 ευρω θα σου βγουνε τα υλικα ολα μαζι αυτα μετα ειναι η δουλεια αν σου πιανει το χερι τοτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα..
 
Γυρω στα 50 ευρω θα σου βγουνε τα υλικα ολα μαζι αυτα μετα ειναι η δουλεια αν σου πιανει το χερι τοτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα..
αρκετα δεν ειναι 50 ευρω για τα υλικα της κλουβας;
 
Eιναι ανάλογα και τι σήτα θα βάλεις μπορείς να βάλεις πιο φτηνή η πιο ψιλη... η δικιά μου παντός σταματάει και δεινόσαυρο λέμε τώρα!
 
Eιναι ανάλογα και τι σήτα θα βάλεις μπορείς να βάλεις πιο φτηνή η πιο ψιλη... η δικιά μου παντός σταματάει και δεινόσαυρο λέμε τώρα!
😀!
Απλα μοπυ φανηκε ακρινη γιατι ενα καδρονι 4 μετρα κανει 3 ευρω
και το συρμα το χοντρο κανει 4 το 1,20 για'υτο το ειπα!
 
Eιναι ανάλογα και τι σήτα θα βάλεις μπορείς να βάλεις πιο φτηνή η πιο ψιλη... η δικιά μου παντός σταματάει και δεινόσαυρο λέμε τώρα!
off topic
Επιτέλους κάποιος έγραψε την σήτα με ήτα!
 
Back
Top