Κατασκευή υπαίθριας κλούβας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gkavala
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gkavala

PB New Member
Εγγραφή
8 Δεκ 2013
Μηνύματα
118
Πόλη
Καβάλα
καλησπερα και απο καβαλα.σημερα μετα απο πολλη σκέψη και αρκετο διαβασμα εκανα το πρωτο σχεδιο για την κατασκευη της νεας κλουβας εξωτερικης γεια τα καναρινια μου. Προετοίμασα το μερος και εβγαλα τις διαστάσεις 2,10 ύψος και 1,40 φάρδος να διευκρινίσω οτι τα πουλακια θα ειναι το καθενα στο κλουβακι του και οχι ολα μαζι. Τα πλαινα θα ειναι με περκολα αρχικα μετα απο μεσα θα υπαρχει ψυλο σηρμα με τις μικρες τις τρυπες και ποιο μεσα θα υπαρχει ναιλον διαφανες, μετα απο μεσα θα υπαρχει και αλλο χοντρο σύρμα και απο μεσα θα εχω 2 παραθυρα 1,00m υψος με 1,40 φαρδος θα κατεβαίνει το μισο ναιλον και θα ανοιγουν τα παραθυρα τα οποια θα εχουν εννοείτε σήτα. Απο κατω το εδαφος θα ειναι με τσιμεντο. Και για θερμανση τον χειμώνα οταν χρειαζεται θα υπαρχει και κοκιννη λαμπα θέρμανσης με χρονοδιακοπτη. Οποιος εχει καποια ιδεα για να κανω καποια διορθωση μπορει να μου πει.
 
Κατ' αρχήν συγχαρητήρια που το ατύχημα σε δραστηριοποίησε αμέσως σε λύση.
Μια ερώτηση: Δηλαδή θα κάνεις σάντουιτς δύο συρμάτων και στην μέση νάυλον; ή δεν κατάλαβα καλά;
 
ναι καλα καταλαβες απλα θα υπαρχει περιθώριο για να κατεβαίνει το ναιλον μεχρι το μισό υψος της κατασκευης αυτο το κάνω ετσι γιατι εδω που μενω ποιαν ει πολλη δυνατος αερας και αν δεν ειναι το ναιλον στην μεση οσο και να το δέσεις θα σκιστει.

θα ανεβασω και foto για να το δειτε απο κοντα.
 
Back
Top