Αναπαραγωγή Κατασκευή χειροποίητης φωλιάς

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης descrok
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

descrok

PB New Member
Εγγραφή
4 Αυγ 2014
Μηνύματα
204
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Βρηκα ενα βιντεακι για χειροποιητη φωλια, γινεται;
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
ΒΡΙΚΑ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΓΙΑ ΧΗΡΟΠΗΟΙΤΗ ΦΟΛΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ;
Φυσικα ολα γινονται. Ειδικα τα ζεμπρακια ειναι και ευκολα στις φωλιες 🙂
Το μονο που μενει ειναι να το δοκιμασεις και να μας πεις αν πιανει!
 
θα το κανω με το που αλαξω ζευγαρι το πετ σοπ που το πηρα αντη να μου δοσει ένα αρσενικο και ένα θυλικο μου εδοσε 2 αρσενικα
 
θα το κανω με το που αλαξω ζευγαρι το πετ σοπ που το πηρα αντη να μου δοσει ένα αρσενικο και ένα θυλικο μου εδοσε 2 αρσενικα
Επρεπε να εχεις μελετησει τις διαφορες των φυλων ωστε να μην μπορει να σου δωσει 2 ιδιου φυλου.
Μπορει και να μην ηξερε κιολας, ας μην το αποκλειουμε.
Ειχες πει ηταν 2 θηλυκα, τελικα αρσενικα ειναι;

Καλη επιτυχια με τη χαρτινη φωλια θα περιμενουμε να μας πεις τι εγινε τελικα.
 
ναι τελικα αρσενικα επεισης μου ειπαι κιολας να ένα αρσενκο και ένα θυληκο
 
Θα δείξω κάτι φωλιές που έχει φτιάξει ο Αντώνης (Pantazo) μονος του. (Επειδή μέχρι να μπει ο Αντώνης κι να βάλει καμια φωτό θα γεράσουμε) :)

Οι φωλιές είναι για κοινωνικούς σπίνους - Μπενγαλέζους (Society Finch).
Είναι από σπάγκο προσεκτικά κολλημένο με σιλικόνη ενυδρείου (μη τοξική). Τα πουλια τα εκτιμήσανε.

σκοινί_για_κατασκευή_χειροποίητης_φωλιάς_2.webp σκοινί_για_κατασκευή_χειροποίητης_φωλιάς.webp
 
Θα δείξω κάτι φωλιές που έχει φτιάξει ο Αντώνης (Pantazo) μονος του. (Επειδή μέχρι να μπει ο Αντώνης κι να βάλει καμια φωτό θα γεράσουμε) :)
Πωλινα θα μπορουσες να κανεις ενα θεμα για το πως τις κατασκευασατε;Εχεις καμια φωτο απο τα πουλια μεσα εκει;Ειναι καθολου πρακτικη;
 
Back
Top