Φροντίδα Κατασκευη κλουβιου για τα cockatiel μου

thanasis76

PB Member
Εγγραφή
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
213
Πόλη
Ερμούπολη
καλησπερα! σημερα πηγα και πηρα τα απαραιτητα απο το σιδερα και ξεκινησα την κατασκευη του κλουβιου για τα cockatiel μου!1
ο σκελετος ειναι σχεδον ετοιμος και κολλημενος...
το κλουβι θα γινει 1χ1χ0.6
δεν βλεπω την ωρα να δω μεσα τα ζουζουνια μου...
 
αντε με το καλο θαναση να το τελειωσεις και να το γεμισεις με κοκατιλακια!
 
Καλωριζικο αντε με το καλω θα την βαψεις😕αν ναι με τι χρωμα γιατι θελω να βαψω κι εγω μια κλουβα
 
Καλωριζικο αντε με το καλω θα την βαψεις😕αν ναι με τι χρωμα γιατι θελω να βαψω κι εγω μια κλουβα



φιλε μου δε θα βαφτει το δικο μου! Ο σκελετος ειναι ανοξειδωτος οπως και οι κολλησεις...
το συρματοπλεγμα ειναι γαλβανιζε...
οποτε δεν θα βαφτει τιποτα... ισως τιποτα εξωτερικα διακοσμητικα...
 
Μεγαλο κλουβι αλλα αν βαλεις παραπανω απο 2 ζευγαρια θα χρειαστει να τα χωρισεις σε ζευγαρια:)
 
Ενα ζευγαρι χωραει σε αυτο το κλουβι που περιγραφεις και θα ειναι μια χαρα! Και φωλια μπορεις να τους βαλεις οταν ερθει εκεινη η ωρα!

Περιμενουμε να το δουμε τελειωμενο! Πουλακια εχεις βρει;
 
καλησπερα! Οσο το φτιαχνω θα τραβαω φωτογραφιες και στο τελος θα κανω μια αναλυτικη παρουσιαση...


κι εγω για ενα ζευγαρι το φτιαχνω... Οσο για τη φωλια σκεφτομουν να βαλω δυο απο την αρχη αν θελουν να μπαινουν μεσα, δεν πρεπει;
για πουλακια στο ενα πετ σοπ που παω πιο πολυ εχει δυο αυτη τη στιγμη αλλα σε 10 μερες περιπου θα του πανε κι αλλα...
ειναι εδω ενα παιδι που του δινει τις γεννες του...
μου ειπε οτι αν δεν μου αρεσουν μπορουμε να φερουμε απο Αθήνα αλλα θα ειναι πιο ακριβα... και δεν θα τα εχει δει για να ξερει τι θα ειναι...
λογικα θα παρω απο αυτα που θα του φερουν σε λιγες μερες, οχι για την τιμη αλλα για να ξερω τι περνω...
 
εγω θα το ζητησω αλλα ξερεις ποτε τι θα σου δωσουν;
απλα επιδη ειναι γνωστος μου εχω ενα ατου...
θα παω αυριο να τον ρωτησω να δω...
 
Back
Top