Γενικά Καφέ οπάλ κίτρινα μωσαικού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mgerom

Canaries Expert
Εγγραφή
16 Απρ 2006
Μηνύματα
8.640
Πόλη
Αθήνα
Πρόκειται για κάτι, όχι συνηθισμένο στην χώρα μας.
Αυτό είναι και το πρόβλημα. Μεγάλη δυσκολία να βρεθούν πουλιά
μιας άλλης γενεαλογικής σειράς, ώστε να ανανεωθούν τα αίματα.
 

Συνημμένα

  • OPAL-1.webp
    OPAL-1.webp
    27,3 KB · Προβολές: 179
  • OPAL-2.webp
    OPAL-2.webp
    25,4 KB · Προβολές: 171
  • OPAL-3.webp
    OPAL-3.webp
    37,1 KB · Προβολές: 147
  • OPAL-4.webp
    OPAL-4.webp
    41,6 KB · Προβολές: 135
  • OPAL.webp
    OPAL.webp
    29,6 KB · Προβολές: 126
  • Τέλειο!
Αντιδράσεις: Elli
OPAL

Κάποτε θα γίνουμε έτσι...
 

Συνημμένα

  • OPAL G.webp
    OPAL G.webp
    24,6 KB · Προβολές: 172
  • Τέλειο!
Αντιδράσεις: Elli
Μάκη αυτά τα μικρά τα περίμενα κι εγώ να βγούνε. Είχαμε μια συζήτηση όταν πήρες τους γονείς αν θυμάσαι. Άντε με το καλό και στο κλαδί. :)
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Μια αγωνία την έχω γιατί τα βγάζει μια παραμάννα
και αν δεν τα δώ 30 ημερών δεν ησυχάζω.
 
Διαλεχτά ένα προς ένα! Μας ξεσηκώνετε κ. Μακη!
Σας ευχομαι να τα δείτε οπως επιθυμείτε!
 
Να σου ζήσουν Μάκη.
Πολύ όμορφα. Σε λίγες μέρες που θα βγούν στο κλαρί βάλε καμιά φωτογραφία να τα δούμε πως έγιναν.
 
Να σας ζησουν κ. Μακη και ολα θα πανε καλα αφου τα φροντιζετε σιγουρα σωστα... Περιμενουμε και αλλες φωτο αργοτερα!
 
Να σου ζήσουν Μάκη.
Πολύ όμορφα. Σε λίγες μέρες που θα βγούν στο κλαρί βάλε καμιά φωτογραφία να τα δούμε πως έγιναν.

Για τον Στέφανο και τον Βασίλη που είναι περίεργοι 😛
 

Συνημμένα

  • ΟPAL MOSAIC.webp
    ΟPAL MOSAIC.webp
    31,9 KB · Προβολές: 117
Υπέροχα τα πιτσιρίκια, μπράβο. Βλέπω ότι τα έχεις μαζί με κόκκινα, δεν κάνεις διαφορετική διατροφή στα κόκκινα για το χρώμα;
 
Κ. Μακη ειναι πολυ ομορφα και ιδιαιτερα... Πολυ διαφορετικα...

Υ. Γ. Δεν ειναι μονο ο Στεφανος και ο Βασιλης οι περιεργοι! Ειμαστε κ αλλοι! :D
 
Να σου ζησουν Μακη να τα καμαρωνεις και να χαιρεσε! Ειμαστε πολλοι οι.. αλλοι!:DΣτην χθεσινη φωτογραφια μαζι με τα καμαρια σου ειναι και μια γλυκεια σκουφατη.. Πως ακριβως ειναι η ονομασια της; Αν ειναι θηλυκου γενους και τελος παντων με καθε λεπτομερεια οτι γνωριζεις θα χαιρομουν πολυ να μου το πεις!
 
Υπέροχα τα πιτσιρίκια, μπράβο. Βλέπω ότι τα έχεις μαζί με κόκκινα, δεν κάνεις διαφορετική διατροφή στα κόκκινα για το χρώμα;
Είναι οι θετοί γονείς που τα έβγαλαν.
Αναγκαστικά διατρέφονται με την διατροφή των μικρών, αλλά αν δεν ήσαν αυτοί,
δεν θα υπήρχαν πουλιά. Η μητέρα τους έκανε δεύτερη φωλιά και νέα αυγά
στις 4 μέρες κλωσήματός τους (αυτά έχουν οι ενδοδιασταυρώσεις-απίθανες καταστάσεις).
Ετσι έβαλα σ' αυτό το ζευγάρι τα 4 οπάλ και τα δικά τους αυγά τα έβγαλε η Ολλανδέζα
που είναι και "νταρντάνα". Οι γονείς πλέον δεν παίρνουν καθόλου χρωστικές, εξ άλλου δεν υπάρχει και λόγος.
 
Να σου ζησουν Μακη να τα καμαρωνεις και να χαιρεσε! Ειμαστε πολλοι οι.. αλλοι!:DΣτην χθεσινη φωτογραφια μαζι με τα καμαρια σου ειναι και μια γλυκεια σκουφατη.. Πως ακριβως ειναι η ονομασια της; Αν ειναι θηλυκου γενους και τελος παντων με καθε λεπτομερεια οτι γνωριζεις θα χαιρομουν πολυ να μου το πεις!

Είναι η μαμά που τα "έβγαλε" σαν να ήσαν δικά της.
Πρόκειται για ένα Γερμανικό σκουφάτο, με εκπληκτικό
ένστικτο μητρότητος. Μόνο που δεν μιλάει αυτό το πουλάκι.
Εχει ταιριάξει απο πέρυσι με τον αυτόν κόκκινο και συνεχίζουν και φέτος
να προσφέρουν ότι κι' αν... Τους ζητήσω.:)
 
Είναι η μαμά που τα "έβγαλε" σαν να ήσαν δικά της.
Πρόκειται για ένα Γερμανικό σκουφάτο, με εκπληκτικό
ένστικτο μητρότητος. Μόνο που δεν μιλάει αυτό το πουλάκι.
Εχει ταιριάξει απο πέρυσι με τον αυτόν κόκκινο και συνεχίζουν και φέτος
να προσφέρουν ότι κι' αν... Τους ζητήσω.:)
:) Να την χαιρεσαι ειναι αναντικαταστατες οι σωστες μαμαδες και σιγουρα αισθανεσαι ιδιαιτερη ευγνωμοσυνη για αυτην.Αραγε θα κληρονομησουν αυτο το ενστικτο οι κορες της;(Eιναι..φτυστη με την δικη μου!)Αν της μοιαζει κανενα απο τα μωρα της θα μπορουσα να το βρω σε καποιο παλιοτερο ποστ με τα μωρα που μας εχεις δειξει;
;)
 
χχχχμμμ😕 δεν θυμάμαι αν έχω βάλει δικό της μικρό.
 
Nα σας ζήσουν καταρχήν πανέμορφα αλλά από ότι κατάλαβα θα έχετε πρόβλημα στην διαιώνισή τους γιατί είναι σπάνια. Απο θέμα χρώματος;
 
Είναι οι θετοί γονείς που τα έβγαλαν.
Αναγκαστικά διατρέφονται με την διατροφή των μικρών, αλλά αν δεν ήσαν αυτοί,
δεν θα υπήρχαν πουλιά. Η μητέρα τους έκανε δεύτερη φωλιά και νέα αυγά
στις 4 μέρες κλωσήματός τους (αυτά έχουν οι ενδοδιασταυρώσεις-απίθανες καταστάσεις).
Ετσι έβαλα σ' αυτό το ζευγάρι τα 4 οπάλ και τα δικά τους αυγά τα έβγαλε η Ολλανδέζα
που είναι και "νταρντάνα". Οι γονείς πλέον δεν παίρνουν καθόλου χρωστικές, εξ άλλου δεν υπάρχει και λόγος.
Έτσι εξηγείται :). Καλά που είχες και αυτούς και βλέπουμε απογόνους. Καλή συνέχεια και να μας ενημερώνεις κι εμάς.
 
Back
Top