Αναπαραγωγή Κλάρωσε ο πρώτος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Pitdim7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Pitdim7

PB New Member
Εγγραφή
29 Απρ 2024
Μηνύματα
1
Καλησπέρα σε όλους !!
Έκανα την πρωρη τη γεννά ,πηγαν όλα καλα,εχω 4 μικρα σήμερα στις 18 μέρες κ κλαρωσε ο πρώτος !!
έχω κάμερα παρακολουθώ έχω βάλει δεύτερη φωλιά και νήμα !
Θα λείπω όμως 2 μέρες έχω άνθρωπο σε περίπτωση που γίνει κάτι να πάει να κάνει ότι χρειαστεί!!
Προς το παρών ταΐζουν και οι 2 γονείς και όλα φαίνονται οκ.
Θα πρέπει μα χωρίσω κάποιον η να κάνω κάτι άλλο ! Η θα είναι όλα οκ ;
Ευχαριστώ !!
 
@Pitdim7 βάλτε ποικιλία έξτρα σπόρων όπως περίλλα, φονιοπαντυ, Καμελινα, κία γιατί οι διατροφικές ανάγκες είναι μεγάλες και για τα μικρά και για τους γονείς (ειδικά η θηλυκιά), βάλτε αρκετό νερό δυο γεμάτες ποτίστρες 200ml, ένα σουπιοκοκαλο απαραίτητα (λογικά το έχεις ήδη). Αν έχετε πλήρη τροφή pastoncino Komplet βάλτε και από αυτή γιατί τα μικρά λογικά δεν θα ανοίγουν σπόρους. Αυγό και λαχανικα καλό είναι να μην μπουν επειδή θα λείπετε δύο μέρες και θα χαλάσουν . Εγώ στα νερά θα έβαζα και πολυβιταμινη. Τώρα αν θα είναι καλά κανείς λογικά δεν μπορεί να πει κάτι γιατί όλα αλλάζουν σε μια στιγμή. Ας πούμε όταν πέσουν οι κροτίδες την Ανάσταση δεν ξέρετε πως θα αντιδράσουν ειδικά αν τα έχετε έξω γιατί δεν αναφέρετε αν η αναπαραγωγή έλαβε χώρα εντός η εκτός οικίας. Εύχομαι να πάνε όλα καλά όπως πάνε μέχρι στιγμής. Καλή Ανάσταση.
 
Back
Top