Φροντίδα Κλουβί για ζεμπράκια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gennu
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gennu

PB New Member
Εγγραφή
4 Δεκ 2015
Μηνύματα
45
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα. Εγω τα ζεμπρακια μου τα εχω εδω και ειναι μια χαρα εχουν προσαρμοστη... ουτε με τις πατιστρες εχουν προβλημα..
 

Συνημμένα

  • IMG_20150926_172505.webp
    IMG_20150926_172505.webp
    47,6 KB · Προβολές: 3
Ναι οταν απογαλστιστη το ενα θα το βαλω σε αλλο κλουβη ξερεις αμα υπαρχει προβλημα να ναι μονοτου το μικρο μεχρη να μεγαλοσουν τα αλλα μωρακια; η ναπαρω ενα κλουβη με χωρισμα αναμεσα; ναναι οι γονοις δυπλα;

Πιο κλουβη ειναι καταληλο για ζεμπρακια.; κΑι αμα εχουν μικρα; 😉
 
Πιο κλουβη ειναι καταληλο για ζεμπρακια.; κΑι αμα εχουν μικρα; 😉
Γενικά για όλα τα πουλιά, καλύτερα είναι τα τετράγωνα κλουβιά, τοποθετημένα μάλιστα σε σημείο του τοίχου με τουλάχιστον τις δύο πλευρές τους καλυμμένες.
https://community.petbirds.gr/threads/Κλουβιά-για-πουλιά.17800/
 
Δεν το χο παρει απλος ελεγα για τα μικρα οταν γινουν ανεξαρτητα χρειαζεται υποχρεωτικα να τα χωρισουμε; η ολα μαζι με γονεις. Δεν ξερω!
 
Μου φηγε το αρσενικο τωρα τι κανω; Μπορουν να ζησουν μονα τους η μανα με 3 μορα; ασε χαλια. Τα αλλαζα κ μου φηγε.
 
Πω πω κρίμα... Πως να επιβιώσει το καημένο τέτοιο καιρό... Έχε τον νου σου μήπως γυροφέρνει κοντά εκεί.
Θα τα καταφέρει η μάνα. Αλλά το ένα είναι μεγαλύτερο από τ' άλλα;
 
Ναι ειναι ενα μεγαλο εξω κ τρεια μικρα μεσα...
 
Πόσων ημερών είναι τα μικρά; Νομίζω θα τα καταφέρει. Βάλε σπόρια στο μπαλκόνι για τον φυγά.
 
Ναι ειναι ενα μεγαλο εξω κ τρεια μικρα μεσα...

Κατεβηκα κατω με φαει... Κ μολις με ειδε ηρθε στην γωνεια κ εφερα το κλουβη κ ανοθξα την πορτα μετα απο λιγο μπηκε. Δοξα τον θεο. Οταν εχεις πιστι και υπομονη παντα ειναι δυπλα σου. Ειμαι χαρουμενη τωρα ευχαριστω. 😉
 
Άντε μπράβο, πολύ χάρηκα. Προσοχή τώρα άλλη φορά η καθαριότητα μέσα στο σπίτι με κλειστά παράθυρα. Δεν χαμογελάει πολλές φορές η τύχη!
 
Ναι το ξερω... Ο φιλος μ ελεγε αστο δεν θα το βρεις κ εγψ ειχα ενσ τηκτο οτι καπου κατω ηταν ειχε στεναχωριθει η μανα... 😉

Ναι ειχα παπαγαλακια πρην μεσα το αλαγμα... Οκ...
 
View attachment 37066 Αυτο κανει για το ζευγαρη και τα μωρακια;

Αυτό είναι τέλειο για τα ζεμπράκια. Έχει και χώρισμα και 4 πόρτες. Αν θελήσεις να τα χωρίσεις αργότερα σε θηλυκά / αρσενικά θα σε βοηθήσει πολύ. Επίσης με το χώρισμα μπορείς να έχεις 2 ζευγάρια.
 
Back
Top