Φροντίδα Κλουβί για κοκατίλ

lambrini_93

PB New Member
Εγγραφή
28 Νοε 2017
Μηνύματα
28
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά με υγεία! Από τότε που απεκτησα το καναρινάκι μου, μπήκα σε σκέψεις για απόκτηση και ενός κοκατιλ. Εχω ήδη μπει στη διαδικασία να βρω τα απαραιτητα για αυτό, πριν έρθει σπιτι, μιας και αποφάσισα να το αποκτήσω από Κρήτη και το κλουβι του θα πρέπει ήδη να υπάρχει. Ειμαι ανάμεσα σε δύο κλουβιά που έχω δει στο διαδίκτυο και θα ήθελα τη γνώμη ατόμων που κατέχουν κοκατιλ έτσι ώστε να με κατατοπισουν στην αγορά μου. Το ένα είναι το ferplast piano 6(διαστάσεις 87*46,5*70).

Το άλλο είναι το savic primo 60 extra(διαστάσεις 80*50*95).
savic-primo.webp
Με ενδιαφέρει η άποψη σας διότι δεν ξέρω αν αυτό το έξτρα ύψος που έχει το δεύτερο κλουβί έχει κάποια διαφορά για το κοκατιλ.Φυσικα, οποιαδήποτε άλλη πρόταση σε κλουβί είναι παραπάνω από δεκτή. Σας ευχαριστώ πολύ!
 
Καλησπέρα φίλε ωραία σκέψη το κοκατιλ ωραία πουλιά με χαρακτήρα και το ένα το δικό μου από Κρήτη είναι! Πιστεύω πως το δεύτερο είναι πιο ιδανικό τα κοκατιλ έχουν την τάση μα σκαρφαλώνουν παρά να πετούν το επιπλέον ύψος θα βοηθήσει και για τα επιπλέον παιχνίδια που θα χρειαστείς! Έχεις βρει κάποιον έκτροφεα κοκατιλ η πετ σοπ ;
 
Κοπέλα είμαι,😀!:D έχω βρει ένα που λέει ότι είναι εκτροφείο παπαγάλων (baby parrots-εκτροφειο παπαγάλων λέγεται στο facebook) και παρατήρησα ότι τα έχουν αρκετά καθαρά και σε πολύ καλή κατάσταση(έτυχε να βρεθώ εκεί πριν ένα μηνα και να ρίξω μια γρήγορη ματιά).
 
Κοπέλα είμαι,😀!:D έχω βρει ένα που λέει ότι είναι εκτροφείο παπαγάλων (baby parrots-εκτροφειο παπαγάλων λέγεται στο facebook) και παρατήρησα ότι τα έχουν αρκετά καθαρά και σε πολύ καλή κατάσταση(έτυχε να βρεθώ εκεί πριν ένα μηνα και να ρίξω μια γρήγορη ματιά).
😀 συγνώμη φίλη μου από τους ίδιους έχω και εγώ συστήνω ανεπιφύλακτα τους έχουμε και στο φόρουμ zack27 vagelis76 αυτοί έχουν το εκτροφείο! Είναι καλά παιδιά μπορείς να ενημερωθείς λοιπον
 
😀 συγνώμη φίλη μου από τους ίδιους έχω και εγώ συστήνω ανεπιφύλακτα τους έχουμε και στο φόρουμ zack27 vagelis76 αυτοί έχουν το εκτροφείο! Είναι καλά παιδιά μπορείς να ενημερωθείς λοιπον
Ααα δεν ήξερα ότι αυτοί έχουν το εκτροφείο! Ακόμα καλύτερα λοιπόν! Ευχαριστώ πολύ!:D
 
και εμείς από το ίδιο εκτροφείο έχουμε τα κοκατίλς μας 😀
πολύ καλά πουλάκια τα κοκατιλάκια! Και "εύκολα" στην εκπαίδευση!
όπως τα βλέπω τα κλουβιά και εγώ το δεύτερο θα διάλεγα λόγω ύψους.έχω όμως μια επιφύλαξη για το μέγεθος της μπροστινής πόρτας. Γραφει 12,7χ13 cm. Μου φαίνεται πολύ μικρή για να χωράει το φτερωτούλι
 
Ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις απαντήσεις σας. Ειδα και αυτό το κλουβί,το οποίο βολεύει καλύτερα διότι δεν θα χρειαστώ βάση να το τοποθετήσω: [page not found]

Πως σας φαίνεται;
 
Ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις απαντήσεις σας. Ειδα και αυτό το κλουβί,το οποίο βολεύει καλύτερα διότι δεν θα χρειαστώ βάση να το τοποθετήσω:
Πως σας φαίνεται;
Κοιτά είναι πολύ καλό και μεγάλο ιδανικό θα έλεγα αλλά τα λεφτά για εμένα είναι πολλά με τέτοιο ποσό μπορείς ν φτιάξεις ένα ακόμη καλύτερο αν έχεις κάποιον δικό σου ν πιάνουν τα χέρια του θα έφτιαχνες με 100 ευρώ όχι παραπάνω ένα τέρας αλλά αν θες να αγοράσεις εντάξει απλά συμβουλή δινω
 
Απο αυτα που μας εδειξες οπως ειδα τις διαστασεις θα ελεγα το πρωτο εγω! 😀 οπως ειδες ολοι συμφωνουμε! Ειναι καλη εταιρια η ferplast αλλα πιστευω ειναι αρκετα ακριβα τα συγκεκριμενα! Εννοειται πως εσυ οτι θελεις! Δες αυτο που ειπαν παραπανω για τη πορτα, να ειναι ανετη να μπορεις να βαζεις και το χερι σου αν χρειαστει κατι!
σου βαζω κ ενα λινκ με ζευγρωστρα μεγαλη να παρεις μια ιδεα μηπως σου αρεσει!
https://www.pet4u.gr/bird-cage-white-wire-9670.html
 
Ευχαριστώ πολύ και πάλι για τις απαντήσεις σας. Ειδα και αυτό το κλουβί,το οποίο βολεύει καλύτερα διότι δεν θα χρειαστώ βάση να το τοποθετήσω

Καλή τιμή, αλλά νομιζω οτι μας ξεγελάνε η διαστάσεις λόγο της βάσης και της τριγωνικής οροφής... Ενω στην ουσια είναι οριακά για 1 πουλάκι. Δε το είχα δει ξανά κια μπορει να κάνω λάθος...
 
Είναι αρκετό πάντως. Εγώ το είδα με ένα ringneck μέσα και ήταν άνετο. Πόσο μάλλον ένα cockatiel. Δεν είναι σίγουρα η καλύτερη ποιότητα αλλά τα αξίζει τα λεφτά του. Είναι μια πολύ καλή σχέση τιμής ποιότητας.

Επίσης έχει και μικρό διάκενο.
 
Back
Top