Φροντίδα Κλουβί για παπαγαλάκια

gianhnsthess

PB Member
Εγγραφή
14 Ιαν 2008
Μηνύματα
125
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα σε όλους. Πάει πολύ καιρός από τότε που έγραψα τελευταία φορά στο υπέροχο forum μας. Θέλω να αγοράσω καινούργιο κλουβί στα παπαγαλάκια μου. Τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω είναι μέχρι 100 (+-10) Euros. Μου άρεσε αρκετά το EVITA της imac το οποίο βρήκα στη Θεσσαλονίκη 94 Euros. Θέλω να ρωτήσω αν είναι καλή η τιμή και αν έχετε να μου κάνετε καμία άλλη πρόταση.
 

Συνημμένα

  • 024_24.webp
    024_24.webp
    11,4 KB · Προβολές: 198
Γιαννη καλημερα το κλουβι ειναι πολυ ομορφο αλλα μπορεις να γλυτωσεις χρηματα αν παρεις κλουβι στις ιδιες διαστασεις χωρις βαση. Σιγουρα θα ειναι πολυ πιο φτηνο.
 
Το ξερω δε μιλαω για το ιδιο κλουβι, αλλα για ενα σε παρομοιες-αν οχι ιδιες διαστασεις-αλλα χωρις βαση, προκειμενου να γλυτωσεις χρηματα.
 
Γιάννη τέτοια κλουβιά, αλλά χωρίς την βάση, υπάρχουν πολλά στο εμπόριο. Η τιμή τους μπορεί να ξεκινάει απο 15-50 ευρω, ανάλογα την ποιότητα και την χώρα προέλευσης. Δεν εχω να σου προτείνω κάποια συγκεκριμένη εταιρεία, αλλά αν κάνεις μια βόλτα στα μαγαζιά θα βρείς αρκετές επιλογές.
 
Πολύ όμορφο κλουβί! Χρειάζεσαι την βάση για εξοικονόμηση χώρου;

Ποιες είναι οι διαστάσεις του;

Ποσά παπαγαλάκια θα βάλεις;
 
Καλησπέρα. Την βάση με ροδάκια την χρειάζομαι γιατί θέλω να μπορώ να το μεταφέρω εύκολα από το ένα δωμάτιο στο άλλο. Το βράδυ είναι στο δωμάτιο για ύπνο ενώ τη μέρα είναι στο σαλόνι. Οι διαστάσεις του κλουβιού είναι 58 x 38 x 69 (0.140 m3). Θεωρώ πως είναι πολύ καλό το μέγεθος για δύο παπαγαλάκια. Αργότερα όμως πιστεύετε πως θα μπορώ να τα βάλω να ζευγαρώσουν σε αυτό το κλουβί ή θα χρειαστώ μεγαλύτερο;
 
Και για ζευγάρωμα καλό είναι. Πάντα όσο μεγαλύτερο μπορούμε να πάρουμε τόσο το καλύτερο. Η απόφαση δική σου.
 
Καλησπέρα σε όλους και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Πήγα και το πήρα τελικά. Είναι πολύ καλό ποιοτικά και αρκετά μεγάλο για να μπορούν να πετούν τις μέρες που λείπω και δεν τα βγάζω. Σήμερα κρέμασα και τα παιχνίδια τους (παλιά και καινούργια) έξω από τι κλουβί για να τα συνηθίσουν και από αύριο θα αρχίσω να τα βάζω ένα-ένα.
 

Συνημμένα

  • P1010054.webp
    P1010054.webp
    50 KB · Προβολές: 170
  • P1010055.webp
    P1010055.webp
    60,4 KB · Προβολές: 127
  • P1010056.webp
    P1010056.webp
    69,2 KB · Προβολές: 155
  • P1010057.webp
    P1010057.webp
    46,7 KB · Προβολές: 117
Back
Top