Φροντίδα Κλουβί για budgies με μεγάλο διάκενο

konstantina10

PB New Member
Εγγραφή
22 Φεβ 2021
Μηνύματα
62
Πόλη
Πειραιάς
Καλησπέρα! Έχω ένα ζευγαράκι budgies και πρόσφατα πήρα ένα μεγαλύτερο κλουβί γιατί αυτό που μας είχαν δώσει από το petshop ήταν πολύ μικρό . Το καινούργιο κλουβί είναι αρκετά ευρύχωρο αλλά έχει πιο μεγάλο κενό ανάμεσα στα κάγκελα με αποτέλεσμα να δυσκολεύονται λίγο όταν σκαρφαλώνουν. Βέβαια δεν χωράνε να βγουν . Το κλουβί είναι ακατάλληλο η θα το συνηθίσουν;
 
Μπορούν να σκαρφαλώσουν αλλά εμένα άλλο με προβληματίζει. Τα κεφάλια τους δείχνουν να χωράνε μέσα από το κενό και θα είναι επικίνδυνο μην σφηνώσει κανένα και πνίγει
 
Όχι δεν έχω δει κάτι. Επίσης είναι η δεύτερη ημερα οπότε ακόμα το εξερευνούν. Θα μπορούσα να βάλω αυτοσχέδια έξτρα κάγκελα ενδιάμεσα με προσοχή βέβαια στο υλικό ;
 
@konstantina10
Όχι δεν έχω δει κάτι. Επίσης είναι η δεύτερη ημερα οπότε ακόμα το εξερευνούν. Θα μπορούσα να βάλω αυτοσχέδια έξτρα κάγκελα ενδιάμεσα με προσοχή βέβαια στο υλικό ;
Όχι,μην το πειράζεις, νομίζω είναι O.K.,το παρακολουθείς και βλέπεις.
 
@konstantina10 Εγώ που έχω budgies με τρομαζει το διάκενο. Πιστεύω από το να κάνεις πατέντες καλύτερα να το αλλάξεις. Όταν έψαχνα για κλουβί, το συγκεκριμένο το πρότειναν για μεγάλο παπαγάλο.
 
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα τα βάλω προσωρινά στο παλιό μέχρι να το αλλάξω.
Επίσης είναι φυσιολογικό που το θηλυκό κοιμάται με το ένα πόδι μαζεμένο ;
 
Back
Top