Φροντίδα Κλουβί μεταφοράς για το καναρίνι

ΜΑΡΙΑαα

PB Member
Εγγραφή
3 Ιουν 2020
Μηνύματα
1.945
Πόλη
Τρίκαλα
Καλησπέρα σε όλους!
Τον Ιούνιο θα πρέπει να ταξιδέψουμε για Σάμο οικογενειακώς και θα μείνουμε ολόκληρο το καλοκαίρι. Οπότε χρειάζομαι ένα κλουβί μεταφοράς για τον Φώτη όσο γίνεται πιο άνετο γιατί το ταξίδι είναι μεγάλο και δυστυχώς όχι όπως το φανταζόμουν στην αρχή. Αθήνα θα πάμε με τρένο και Σάμο με το καράβι. Δηλαδή περίπου 15 ώρες ταξίδι. Θα ήθελα προτάσεις για κλουβιά μεταφοράς και τι άλλο χρειάζεται να ξέρω για το ταξίδι!
Έχω δει αυτά στις φωτογραφίες. Τα έχει δοκιμάσει κάποιος; Το 20αρι νομίζω είναι πολύ μικρό αλλά το άλλο δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι από μέσα! Έχει μέρος για ποτίστρα, για σπόρια;
 

Συνημμένα

  • 6B0EF056-12A7-4182-934A-81019162D357.webp
    6B0EF056-12A7-4182-934A-81019162D357.webp
    3,4 KB · Προβολές: 17
  • CF3A242F-7F4F-45D3-885E-D7F86D021D2A.webp
    CF3A242F-7F4F-45D3-885E-D7F86D021D2A.webp
    1,5 KB · Προβολές: 17
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ Το έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ; Πιστεύεις βολεύει για τόσες πολλές ώρες; Ή καλύτερα να τον βάλω στο παλιό του κλουβί; Είναι 40αρα ζευγαρωστρα. Απλά σκέφτηκα αυτό για να μην βλέπει έξω και τρομάζει.
 
Το έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ;
Όχι.
Πιστεύεις βολεύει για τόσες πολλές ώρες;
Ναι, βολεύει και αυτόν αλλά και εσάς λόγω του μικρού όγκου.
Ή καλύτερα να τον βάλω στο παλιό του κλουβί; Είναι 40αρα ζευγαρωστρα.
Αν ο όγκος της δεν σου δημιουργεί πρόβλημα στο τραίνο μπορείς, εγώ βάζω το μεταφορικό κλουβί σε μια τσάντα του jumbo για να μην βλέπουν και τρομάζουν.
 
@ΜΑΡΙΑαα καλησπερα μαρια.εχω το δευτερο της φωτο για μικρες μετακινησεις.ειναι πολυ πρακτικο.με μια πατηθρα,σχαρα πλαστικη για να μην παταει στις ακαθαρσιες και 2 ποτιστρες.μπορεις να βαλεις σπορια στην μια καθως στριβωντας το σωμα μεγαλωνει η οπή.αυτο που εχω παρατηρήσει, επειδη το χρησιμοποιω στο μηχανακι κυριως ειναι οτι το πουλακι δεν βλεπει εξω και δεν στρεσαρεται.μονο απο πανω ειναι διαφανο (αν βγαλεις την καρτα που γραφεις διαφορα στοιχεια).αερισμος καλος απο τις 2 πορτες (μια μεγαλη και μια μικρη) ομως προσοχη μην το αφησεις στον ηλιο γιατι φανταζομαι οι θερμοκρασιες που θα αναπτυχθούν θα είναι μη υποφερτες.το ειχα παρει γυρω στα 8 ευρω.
 
@Tony Forpus ποιο από τα δυο θεωρείς καλύτερο; Έχεις δοκιμάσει κάποιο από τα δυο;
[automerge]1653595994[/automerge]
@ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 Για μακρινό ταξίδι και πολλές ώρες πιστεύεις θα δυσκολευτεί σε αυτό; Κλείνω προς το άλλο γιατί βγαίνει και σε 30άρι.
 
@ΜΑΡΙΑαα Ειναι μικρο μην φανταστεις οτι θα εχει μεγαλη ελευθερια κινησεων.αν δεν εχεις θεμα χώρου και για να νιωθεις και εσυ καλυτερα μπορεις να παρεις το 30ρι.
 
Καλησπέρα! Το παρέλαβα σήμερα το κλουβάκι αλλά δεν έχει σχάρα. Ενώ στη φωτό του κουτιού έχει. Δεν γίνεται χωρίς σχάρα γιατί είναι πολλές ώρες! Υπάρχει περίπτωση να είναι έξτρα;
 

Συνημμένα

  • image.webp
    image.webp
    304 KB · Προβολές: 27
  • image.webp
    image.webp
    259,3 KB · Προβολές: 26
Αυτό ήθελα να ρωτήσω κ εγώ. Από πού;
[automerge]1654085900[/automerge]
Μην τους δώσεις εναλλακτικές. Πρέπει να σου την στείλουν με δικά τους έξοδα αποστολής.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τελικά μίλησαν με τον προμηθευτή και το κλουβί δεν έχει σχάρα! Τώρα θα κοιτάξω με πατέντα να βάλω από το παλιό ένα κομμάτι αλλά τι να πω… Πίστευα πως είναι αυτονόητο πως θα έχει σχάρα!
 
Τελικά μίλησαν με τον προμηθευτή και το κλουβί δεν έχει σχάρα! Τώρα θα κοιτάξω με πατέντα να βάλω από το παλιό ένα κομμάτι αλλά τι να πω… Πίστευα πως είναι αυτονόητο πως θα έχει σχάρα!
Μα αφού η μπροσούρα δείχνει ότι έχει σχάρα...
Αν μιλάμε για ακριβώς τον ίδιο κωδικό...
 
Back
Top