Φροντίδα Κλουβα 60x41x40

Alexandros K

PB New Member
Εγγραφή
23 Οκτ 2014
Μηνύματα
310
Πόλη
Πειραιάς
Καλημερα σας. Σημερα μετρησα την κλουβα που εχω για να δω αν κανει για δυο καναρινια. Τα συμπερασματα που εβγαλα ειναι: Μηκος 60cm/Πλατος 41cm/Υψος 40cm, στην κλουβα αυτη θα μπει αυτοσχεδιο χωρισμα και θα βγουν δυο κομματια με: Μηκος 30cm/Πλατος 41cm/Υψος 40cm. Θα ειναι ιδανικο το ενα διαμερισμα καλο για ενα καναρινι;
Η κλουβα ειναι η εξης:
 

Συνημμένα

  • Κλουβι 3.webp
    Κλουβι 3.webp
    32,9 KB · Προβολές: 241
Θα ειναι ιδανικο το ενα διαμερισμα καλο για ενα καναρινι;
δεν το λες ιδανικό αλλά μπορούν να ζήσουν μια χαρά δυο καναρίνια σε αυτό το χώρο
 
δεν το λες ιδανικό αλλά μπορούν να ζήσουν μια χαρά δυο καναρίνια σε αυτό το χώρο

Δεν θα ειναι στην τελευταια διασταση και τα δυο μαζι θα ειναι το ενα σε ενα διαμερισμα και το αλλο στο απεναντι.
 
τα καναρίνια θα είναι ζευγάρι; (δηλαδή σκοπεύεις την άνοιξη να βγάλεις το χώρισμα;)
 
τα καναρίνια θα είναι ζευγάρι; (δηλαδή σκοπεύεις την άνοιξη να βγάλεις το χώρισμα;)

Οχι το χωρισμα θα μπει απο τωρα αλλα θα διαμορφωθει χωρισμα που δεν θα εχουν οπτικη επαφη και την ανοιξη θα μπει το κοινο χωρισμα.
 
εντάξει νομίζω πως θα είναι μια χαρά τα πουλάκια σου

Το χωρισμα θα φτιαχτει απο φυλλο αλουμινιου και θα λιμαριστει στις ακρες ωστε να παρει απο μυτερη κυκλικη μορφη στις γωνιες. Αν καταλαβες τι ενοω γιατι το ειπα λιγο μπεερδεμενο.

εντάξει νομίζω πως θα είναι μια χαρά τα πουλάκια σου

Στις ακρες θα λιμαριστει και θα παρουν κυκλικη μορφη. Α

Στις ακρες θα λιμαριστει και θα παρουν κυκλικη μορφη. Α

Αυτο το φυλλο θα χρησιμοποιησω.
 

Συνημμένα

  • Φυλλο.webp
    Φυλλο.webp
    1,2 KB · Προβολές: 52
Αλέξανδρε αν έχεις 2 μόνο καναρινάκια προτείνω να αφήσεις στο μεγάλο κλουβί τη θηλυκιά να πετάει και τον αρσενικό σε ένα μικρότερο κλουβάκι ατομικό..
 
Back
Top