Φροντίδα Κλουβι για budgies;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης angel16
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

angel16

PB New Member
Εγγραφή
14 Νοε 2013
Μηνύματα
168
Μετα απο 10 χρονια χρησης το κλουβι της rica χαλασε θελω να μου προτεινετε μερικα καλα κλουβια για ενα ζευγαρακι γιατι σκεφτομαι να της παρω και φιλο μιας και που ηρεμισε (φυσικα θα περασει απο καραντινα πρωτα) εχω βρει ενα ειναι 72,32,40 τι λετε;
 
καλές διαστάσεις είναι για ένα ζευγαράκι, να προσέξεις οι δύο πλευρές του να έχουν και παράλληλα κάγκελα
 
ειναι λιγακι κοντο ομως βρηκα ενα ψιλο σε 73 cm τι ειναι καλλητερο ορθογωνιο η τετραγωνο. Αμα βρω την ιστοσελιδα που το βρηκα θα το βαλω το εχει και το πετ σοπ της γειτονιας
 
ειναι καπως ετσι παγαδειγμα δεινω 1283775890_118471503_1-----1283775890.webp



το ορθογωνιο καπως ετσι ποιο μεγαλο φυσικα 586l[1]-500x500.webp
 
Καλημέρα, ναι βέβαια καλύτερα το πιο ψηλό. Με γεια σας :)
 
εγω εχω το πρωτο κλουβι επιδι σε πολλες ιστοσελιδες ελεγε να εχουμε μεγαλυτερο κλουβι παρα ψυλο ωριστε και μια φωτογραφια του και πειτε μου

μου λεει οτι ειναι πολυ μεγαλο το αρχειο αλλα θα το κανω μεσω υπολογιστη

ειναι ομοσ οποσ το μπλε τισ φωτογραφιασ
 
εγω εχω το πρωτο κλουβι επιδι σε πολλες ιστοσελιδες ελεγε να εχουμε μεγαλυτερο κλουβι παρα ψυλο ωριστε και μια φωτογραφια του και πειτε μου
Το θέμα ειναι άπο το 2013. Πάντως καλη είναι η ιδέα σου.:)
 
η μαμα μου ομως δεν το θελει μεσα στο σπιτι γιατι ειναι μεγαλο το κλουβι αλλα το αφηνουμε εξω οποτε εχει καλες ημερες και τα βραδια στην σκαλα εξω απο την πορτα μηπωσ πρεπει τα βραδια να το εχω σπιτι σκεπασμενο με κανενα τραπεζομαντιλο
 
Αλέξανδρε το παπαγαλάκι και το κλουβί του πρέπει να είναι σε μόνιμο χώρο μέσα στο σπίτι.
Φυσικά πρέπει να το περιποιείσαι και να καθαρίζεις σποράκια και πούπουλα που πέφτουν έξω ώστε να μην ενοχλείται με το δίκιο της η μητέρα σου.
Άνοιξε ένα δικό σου θέμα εδώ Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων | PetBirds να σου πούμε τι πρέπει να κάνεις για την σωστή φροντίδα του, να δει και η μητέρα σου την συζήτηση και να οργανώσεις σωστά την διαμονή του φίλου σου.
Το κλουβάκι είναι μια χαρά.
 
Back
Top