Αναπαραγωγή Κλούβα ζευγαρώματος για καρδερίνες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nivogr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

nivogr

PB Member
Εγγραφή
9 Δεκ 2007
Μηνύματα
151
Πόλη
Ρόδος
σήμερα μετά από μέρες παρατηρησεις της συμπεριφοράς τούς το ένα και μοναδικό ζευγάρι καρδερίνες που έχω αποφάσισα να το ενώσω και ο θεός βοηθός εγώ έκανα ότι μπορούσα ώστε ο νέος τούς χώρος να είναι στα μέτρα τούς και να αισθάνονται όσο πιο όμορφα μπορούν πες τε μου την γνώμη σας δεκτές και οι συμβουλές σας μιας και πρώτη φορά ζευγαρώνω καρδερίνες θα μου είναι χρήσιμες

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων φιλικά Δημήτρης
 

Συνημμένα

  • DSC00023.webp
    DSC00023.webp
    56,6 KB · Προβολές: 442
  • DSC00025.webp
    DSC00025.webp
    106,8 KB · Προβολές: 352
  • DSC00026.webp
    DSC00026.webp
    86,3 KB · Προβολές: 414
  • DSC00027.webp
    DSC00027.webp
    109,9 KB · Προβολές: 541
  • DSC00028.webp
    DSC00028.webp
    97,3 KB · Προβολές: 252
  • DSC00029.webp
    DSC00029.webp
    94 KB · Προβολές: 225
  • DSC00030.webp
    DSC00030.webp
    74,5 KB · Προβολές: 367
  • DSC00031.webp
    DSC00031.webp
    101,4 KB · Προβολές: 316
  • DSC00033.webp
    DSC00033.webp
    120,3 KB · Προβολές: 368
  • DSC00024.webp
    DSC00024.webp
    75,5 KB · Προβολές: 233
  • DSC00032.webp
    DSC00032.webp
    94,7 KB · Προβολές: 322
Mε τις καλυτερες ευχες μου Δημητρη, καλη δουλεια, ομορφη, μηπως ομως θα ηταν καλυτερα να εχει 2 φωλιες στη διαθεση της η θυληκια για να διαλεξει;
Ειναι μια τεχνικη που συνηθιζεται στα αγρια και την εχω εφαρμοσει και 'γω ( για αποτελεσματα βεβαια εχουμε ακομα)
Φιλικα Γιωργος
 
φίλε Γιώργο ευχαριστώ αύριο πια θα δω τι θα κάνω με την δεύτερη φωλιά
 
Μπραβο πολυ καλη δουλεια, εχεις φτιαξει ωραιο περιβαλλον στην κλουβα σου. Δεν νομιζω να χρειαζεσαι κατι αλλο, παρα ενα ησυχο μερος να τα βαλεις. Καλη τυχη
 
  • Like
Αντιδράσεις: nivogr
Δεν μπορώ να πώ τίποτε για το αποτέλεσμα.Αγαπητέ Δημήτρη γνωρίζεις ότι, απο τπ ζευγάρι εξαρτώνται όλα. Όμως η προσπαθειά σου για τις καλύτερες συνθήκες, αξίζει συγχαρητήρια. Μπράβο. Έυχομαι τα καλύτερα απο καρδιάς.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nivogr
Γεια σου φιλε Δημητρη, δεν ξερω να σε βοηθησω μπορω μονο να πω οτι ειναι πολυ ομορφη η μικρη σου καρδερινουλα στην τελευταια φωτογραφια, να την προσεχεις και να σου ευχηθω καλη επιτυχια:)
 
  • Like
Αντιδράσεις: nivogr
Και εγω φιλε Δημητρη περιπου το ιδιο μεγεθος κλουβιου χρησιμοποιω για ζευγαρωστρα. Μακαρι να ειχα παραπανω χωρο να τους εβαζα πιο μεγαλο. Καλη επιτυχια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nivogr
Δημήτρη σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχεις αποτελέσματα.
Ωραία την έκανες τη ζευγαρώστρα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nivogr
μπραβο συνονοματε πολυ καλη δουλεια. Αρκετο πρασινο και καπου εκει μεσα τα "γαρδελια"σου με την ησυχια τους να τα.. Βρουνε!
απο την τελευταια εξορμηση μου το φθινοπωρο στα πατρια εδαφη του συγχωρεμενου του πεθερου μου, στη λεβεντογεννα κρητη παρατηρησα απο τις εγκατελειμενες φωλιες(μου ειπαν οτι ηταν καρδερινας) τον δεκεμβριο οτι οι καρδερινες αρεσκοντε να φωλιαζουν στις ελιες. Αρα αν εχεις εκει κοντα καμμια λιγα κλωναρακια ελιας που δεν ξεραινονται και ευκολα θα δινανε το κατι παραπανω στο ηδη.."δασος"
σου. Καλους απογονους στις "τουρκοπουλες"σου!
 
  • Like
Αντιδράσεις: nivogr
απο την τελευταια εξορμηση μου το φθινοπωρο στα πατρια εδαφη του συγχωρεμενου του πεθερου μου, στη λεβεντογεννα κρητη παρατηρησα απο τις εγκατελειμενες φωλιες(μου ειπαν οτι ηταν καρδερινας) τον δεκεμβριο οτι οι καρδερινες αρεσκοντε να φωλιαζουν στις ελιες. Αρα αν εχεις εκει κοντα καμμια λιγα κλωναρακια ελιας που δεν ξεραινονται και ευκολα θα δινανε το κατι παραπανω στο ηδη.."δασος"
σου. Καλους απογονους στις "τουρκοπουλες"σου!
Το επιβεβαιώνω κι εγώ αυτό με τις ελιές. Τις έχω δίπλα στο σπίτι μου. ΠΡΟΣΟΧΗ στα φυτοφάρμακα όμως.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nivogr
Μπραβο Δημητρη, σου ευχομαι και τα πουλια να εκτιμησουν την προσπαθεια σου δεοντος και να σου δωσουν χαρα με μπολικους απογονους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nivogr
Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρων και τα καλά σας λόγια τώρα σε λίγες μέρες θα έχετε νέα μου εάν το ζευγάρι ταιριάζει και ζευγαρώνει( και οι κόποι δικαιώνονται)γιατί βεβαία η παρατηρήσει μου δεν θα σταματήσει! 🙂
 
Δημήτρη πραγματικά πολύ όμορφο το περιβάλλον που δημιούργησες! Αν ήμουνα καρδερίνα θα. Γκουχ γκουχ, σιγουρα! Εύχομαι κάθε επιτυχία και να μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις!
 
  • Like
Αντιδράσεις: nivogr
Δημητρη μπραβο σου. Πολυ καλη δουλεια και ομορφο περιβαλλον, ομορφη και η καρδερινουλα σου! Ομως ο πατος της κλουβας, με σιτα ειναι; Αν ειδα καλα. Νομιζω οτι θα σε προβληματισει, στο καθαρισμα. Ειχα και εγω καποτε ετσικαι ειχα προβλημα στο καθαρισμα.Αν μπορεις βαλε, απο κουνελοσυρμα [πλεγμα]και μαλιστα αποσπωμενη.Αντε και καλους απογονους!

Φιλικα
Βαγγελης
 
Δημήτρη πολύ όμορφο το περιβάλλον σου, αλλά παιδιά πως γίνεται να βάλεις κλαδιά ελιάς μέσα και να μην ξεραθούν;
 
Back
Top