Αναπαραγωγή Κλωσάει ο κάναρος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης xxx
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

xxx

PB Member
Εγγραφή
10 Δεκ 2008
Μηνύματα
353
Πόλη
Λάρισα
τον είδα ένα πρωί φευγαλέα πριν λίγες μέρες κατά τις 10πμ μόλις είχε σηκωθεί η κανάρα να φάει και να πιει νερό να πάει στη φωλιά αλλά δεν έδωσα σημασία...χτες με πήρε η κοπελιά μου τηλέφωνο από αθήνα και την είχε πιάσει νευρικό γέλιο... Της λέω τι έπαθες και μου απαντάει... Κοίταξα τη ζευγαρώστρα κάποια στιγμή να δω τι κάνουν και ο κάναρος καθόταν φαρδύς πλατύς είχε ανοίξει και τα φτερά και έπιανε όλη τη φωλιά και πλησίασα πιο κοντά να τον δω γιατί μου λέει δεν το πίστευα και τότε φοβήθηκε και βγήκε και σε μερικά δευτερόλεπτα μπήκε η κανάρα πάλι μέσα... Με πιάσαν και μένα τα γέλια και άρχισα να σκέφτομαι τι όμορφα τα χει πλασμένα η φύση😉
 
Καλός μέλλων πατέρας ο κάναρός σου φίλε. Σωστος οικογενειάρχης!
 
Αυτο δεν ειναι τιποτα που να δεις μια καναρα μου που κελαιδαει καλυτερα απο καναρο. Προσπαθω να να τραβηξω βιντεο για να δειτε το παραξενο αλλα δε μου καθεται η φαση. Οσπου να παρω τη καμερα σταματα.
 
Καλος πατερας! Εχε ομως και λιγο το νου σου γιατι δυο διαφορετικοι καναροι που ειχα ενας παλιοτερα και ενας ο τωρινος, ενω κλωσσαγαν με υπερβολικο ζηλο με το που βγηκαν τα πουλακια πηγαν να χαλασουν τη φωλια και να τα τσιμπησουν! Μυστηρια τραινα τα αρσενικα καθε ειδους! Χεχε
 
Back
Top